marions
22.10.18,22:05
zamestnanec pracoval vo firme 3 roky, potom zamestnávateľ rozviazal s ním pracovný pomer. Zamestnanec to dal na súd ako neplatné rozviazanie pp a súd vyhral. Súd určil zamestnávateľovi, že musí zaplatiť zamestnancovi náhradu mzdy. Za aké obdobie mám vypočítať priemerný zárobok a akým spôsobom?
ivka70
22.10.18,20:08
Podla Zakonnika prace - kedze v predchadzajucom stvrtroku nepracoval, pocitas pravdepodobny priemerny zarobok podla posledneho definovaneho zmluvne.
marions
23.10.18,05:30
Takže posledný odpracovaný štvrťrok? Ten súd trval tri roky.....A ráta sa štvrťročný? Teda podľa posledného odpracovaného štvrťroka? On pracoval, potom bol na PN dva mesiace.....V decembri mal PN a od vtedy už nepracoval.... Mám vypočítať priemerný zárobok zo 4. Q.? Alebo z HM v pracovnej zmluve?
ivka70
23.10.18,07:10
nie, nemozes brat posledny odpracovnay, ked pocitas teraz, vypocitasd pravdepodobny.... podla zmluvy
marions
23.10.18,07:16
Ďakujem veľmi pekne....prepáčte, že som taká otravná , ja to robím prvý krát a neviem sa s tým pohnúť.........tak hrubú mzdu z pracovnej zmluvy vydelím počtom dní ktorého štvrťroka?
marions
23.10.18,07:38
A nemala by som to počítať samostatne za december s priemerom z 3. štvrťrok, samostatne za január - marec s priemerom za 4. štvrťrok a od a od apríla s pravdepodobným zárobkom? A ten sa bude rátať z HM zo zmluvy : počet dní v 1. štvrťroku?
A prosím ešte k výpočtu: je správny výpočet, že hrubú mzdu očistím o náhradu za dovolenky a vydelím počtom skutočne odpracovaných dní?
marions
23.10.18,13:37
Môžem poprosiť o odsúhlasenie výpočtu?
marions
30.10.18,09:34
Môže byť , že keď hrubá mzda je 930,-€ tak predpokladaný priemerný hodinový zárobok napr za štvrťrok , ktorý má 520 hod je 5,3654€ a za štvrťrok, ktorý má 512 hodín je 5,4492€?????