solide
23.10.18,08:30
ahoj chcel by som poprosit o radu. Pred necelym mesiacom som si cez portal www.mobile.de zakupil do firmy firemne SUV. Toto vozidlo ma rok a najazdenych 2000km. Predajca, firma v Rakusku, toto vozidlo inzeroval ako lahko poskodene, so vsetkymi funkcnymi airbagmi a funkcnymi agregatmi. Kedze auto bolo v plnej vybave, nove, s malo kilometrami, velmi ma zaujalo. Ked som toto vozidlo bol v autosalone vo Viedni pozriet, tak mi predajca povedal ze ak vymenim koleso, dvere, s drobnou klampiarskou opravou a plastove listy, ze je vsetko v poriadku a budem mat nove auto. Cena, za ktoru som kupil auto, bola velmi umerna, deklarovanemu, lahkemu poskodeniu. Ked som chcel zlavu, predavajuci mi povedal, ze autu, takmer nic nie je a je to vyborna, nemecka znacka, preto zlavu nemoze spravit. Ked som mu ukazal ze za kolesom je vidiet poskodena manzeta, povedal ze to je len kozmeticka vada, manzeta sa da lahko vymenit ale ze tlmic je v poriadku. Na dokaz toho so mnou s vozidlo jazdil po areale. Ked so chcel ist na cestu, povedal ze to nie je mozne, lebo auto teraz nema znacky. Do kupnej zmluvy napisal ze auto je havarovane, nenapisal vsak presnu specifikaciu. Ked som prisiel pre auto s prevoznymi znackami zrazu zacal tvrdit ze s autom nemozem ist, lebo nema originalnu rezervu, naco som mu povedal, ze pojdem len do najblizsieho servisu v Rakusku, kde mam rezervne, originalne koleso pripravene. Vtedy mi predavajuci povedal ze to sa v Rakusku, nemoze s poskodenym autom ist a ze musi do zmluvy nieco dopisat, aby bol kryty. Kedze pismo bolo velmi drobne, a velmi neovladam nemecky jazyk, nevenoval som tomu pozornost. Po dovoze auta, ktore prebehlo bezpoblemov, dani auta do servisu v Bratislave na opravu, mi po demontazi rezervy, a plastov a tapacirungu bolo servisom zistene, ze auto je poskodene ovela viac, ako tvrdil predajca a okrem drobnej karosarskej opravy, vymeny zadnych dveri vyzaduje aj viactisicovu, mechanicku opravu spojenu s vymenou ohnuteho tlmica,celeho zavesneho aparatu zadneho kolesa, natahovani zadnej casti auta na karosarskej stolici. Takisto mi v servise ukazali ze auto bolo este v Rakusku zamerne upravovane, tak aby zvonku nebolo okrem kolesa a poskodenych dveri takmer nic vidiet /izolacne pasky na hadiciach, co tam nikdy nemali byt a pod/ tak, aby vyzeralo lahko poskodene, ako uvadzal predajca. Ked som toto oznamil predavajucemu, poliakovi, to sme zistili az potom, so snahou sa rozumne dohodnut a aspon spravit zlavu z ceny o sumu potrebnu na tuto, mechanicku opravu, alebo nech da auto mechanicky opravit v Rakusku on, najprv povedal ze sa musi poradit s mechanikom a potom odmietol so mnou komunikovat, ze som kupil auto havarovane a podpisal zmluvu. Nasledne som potom v aute nasiel aj privesok od vozidla kde bola okrem evidencneho cisla tohoto vozidla pripisana poznamka "TOTALSHADEN" co je totalne poskodenie vozidla, tzv TOTALKA.Chcel som sa preto spytat, ci mi niekto neporadi, erudovaneho, pravnika ktory by mi ucinne pomohol v spore s touto, podvodnou firmou v Rakusku, pripadne ci neexistuje nejaka institucia, co takto podvedenych ludi zastupuje, popripade ci nema samotny portal www.mobile.de pre takto, podvedenych ludi, pravnu pomoc. Dakujem J
Chobot
23.10.18,06:44
Kúpil si jazdené auto. Navyše si vedel, že bolo havarované.

Kúpil si ho v takom stave, ako bolo. Nič nevyriešiš.

Daj ho opraviť, ako sa dá a používaj ho, kým bude jazditeľné. Poučil si sa, že nemáš veriť slovám. Prečo si myslíš, že by ti predajca nič nezatajil? A má naozaj len 2000 km?? Ty tomu veríš?

Naletel si, kúpil si, teraz si užívaj. Zabudni na právnikov a spor s predajcom. Bude ťa to stáť toľko, čo auto, ak nie viac.

Nabudúce kúpiš nové.
buchač
23.10.18,06:45
Asi málo jazdeniek je na Slovensku, že si sa realizoval v Rakúsku ....
Kuwa, dokonca do firmy kupovať jazdenku ...

Mobilede je taká obdoba AAA...
Nech ťa uteší, že nie si sám, ktorého odrbali.
https://ekonomika.idnes.cz/podvodnici-lakaji-na-levna-auta-lide-se-jich-nedockaji-p0u-/test.aspx?c=A080821_131128_spotrebitel_fih
Oliwa
23.10.18,09:19
Totalblazen... sorry, kupovať cez nemeckú stránku v Rakúsku auto od Poliaka...solide normalny chlap...
lujza.j
23.10.18,09:26
Co tam po tom...ale De sorta by bola:Dked vidim tie vraky co maju nalozene a vlecu dom....:eek::Dv garazi potom "legoland":---jedno poskladaju...
buchač
23.10.18,17:19