poradio
23.10.18,14:15
Dobry den,

Som zivnostnik, robim graficky dizajn a pocitacovu grafiku, som neplatca dph a zatial sa mi nepodarilo zarobit rocne tolko, aby som prekrocil nezdanitelnu cast zakladu dane.

Chcel by som sa spytat, co vlastne znamena vedenie uctovnictva? – Ktore udaje som povinny zaznamenavat ohladne zakazok?
Existuju nejake kriteria na to kam to mam zapisovat? -Mozem aj na toaletny papier, staci do excelovskej tabulky, alebo potrebujem na to uctovny program?
Som povinny robit faktury pri kazdej zakazke?

Dalej som sa chcel spytat, ci som povinny byt zaregistrovany na portali financnej spravi?
Katy a R
23.10.18,13:41
Máš všetky povinnosti, ako ostatné SAMOSTATNE zárobkovo činné osoby. zdôraznené slovo znamená, že sám si za všetko zodpovedný - treba si naštudovať (alebo si niekoho zaplať, kto ti pomôže) .
kuk zze/1991-455/29
No a k učtovníctvu - nemusíš ho zatiaľ viesť (môžeš, ale potom aj zákon o učtovníctve ). Samozrejme, nemôžeš bez dokladov robiť - ak nechceš, aby to bola "černota". Zatiaľ by si si mohol zvoliť evidenciu podľa zák o DzP (podľa odst 10, alebo 11 § 6) - stačí ti aj excel. No a samozrejme, s DU už komunikuješ len elektronicky - aj DP už tak podáš.
Na SP zatiaľ povinnosti nemáš, až neskôr, na ZP samozrejme áno - prihláška, preddavky.
zz/2003-595/6