1Barbara
23.10.18,16:07
Som študent 3. roč. 8 roč. gymnázia, chcel by som poradiť, kam ďalej po škole, bavia ma opravy áut, motorky a podobné veci. Rád by so študoval na VŠ. Ako sa zorientovať v takom množstve vysokých škôl a odborov... Ďakujem.

Som v septime,o rok maturujem. Niektoré technické odbory som si už prezeral na internete, tak musím hľadať a premýšľať ďalej. Ďakujem veľmi pekne za informácie.
Martuk
23.10.18,14:40
najlepšie spravíš, keď si sadneš za počítač, použiješ google a začneš si pozerať jednotlivé VŠ, ich nároky, čo ponúkajú, možnosti uplatnenia a podobne. Takisto si musíš zvážiť, či ťa opravy áut, motoriek a takýchto záležitostí budú baviť aj povedzme za 5-10 rokov. Takisto VŠ ponúkajú aj dni otvorených dverí, môžeš sa ísť do školy pozrieť, zobrať si nejaké materiály, popýtať sa študentov na náročnosť, prístup vyučujúcich a podobne.

Nikto z nás ti nedá jasnú odpoveď, záleží aj na tom, ako sa učíš, čo ti ide dobre a čo nie, či si manuálne zručný a podobne. Je pravda, že vysokých škôl a odborov je kvantum, ale začať selektovať a triediť musíš sám, to za teba nikto neurobí.
ivka70
23.10.18,17:43
Cize do maturity mas 5 rokov? Tak to mas este cas, za 5 rokov sa ti aj zaujmy viac vyhrania a rozhlad ziskas vacsi...
alaya1
23.10.18,21:12
vyhladaj vychovneho poradcu na skole.

http://web.saaic.sk/nrcg_new/doc/Zbornik/05_Kap-2.3.pdf
vicktor
24.10.18,06:51
V druhom odstavci pise "septima".
vicktor
24.10.18,06:58
Jedna vec ze sa rad(a) vrtas v motoroch, druha vec ci mas bunky na matiku a fyziku. Ak ano, tak strojnicka fakulta. Ak nemas, potom horsie. Poznam mladaho muza, ktoreho nebavilo studium, nechal VS a zacal robit automechanika. "Vyucil sa" ako zamestnanec v servise, ale nemoze si otvorit vlastnu zivnost, pretoze nema prislusne vzdelanie. Ako maturanta ho nechcu prijat ani na ucnovku ani na kurz cez urad prace.
ivka70
24.10.18,08:03
druhy odstavec doplnil dnes, vcera bol len tretiak .....ked nevie, ze je v 7. rocniku osemrocneho gymnazia, chapem, ze ma problem zorientovat sa vo vysokych skolach :)
vicktor
24.10.18,08:08
A v roku 2014 pisal(a) ze sa s manzelom postaraju o rodicov. :)
Oliwa
24.10.18,12:41
No tak sa pýtala mamička...:D raz možno píše za muža (Peter), raz za syna... alebo 3 v 1...
Ale ako učiteľ/ka (?) by mohla vedieť synovi poradiť... ak sa náhodou nejedná o MŠ...
korela
24.10.18,16:06
Ja by som navrhovala úplne seriózne napísať aspoň do jednej automobilky, kde majú pracovné rezervy na vyšších pozíciách. Keby ho zaujímal automobilový dizajn, to by našiel jednoduchšie riešenie, čo sa týka vzdelania.
Veď si nemusí otvárať svoj servis, ale ak má bunky na podnikanie, nech sa stane.
alaya1
25.10.18,12:02
neuzitocne??? to asi len odbornik hodnotil :) :)
vicktor
25.10.18,13:33
uz lepsie?
alaya1
25.10.18,18:25
Mne je to jedno, ale tymito "odbornymi" hodnoteniami dezorientuju zadavatela otazky. Lebo moja odpoved nebola ani neuzitocna a komentar uz vobec nie :) :)
BXLmiami
26.10.18,04:58
Skôr by som vyhľadala pedag.psych.poradňu,vedia vcelku veľmi dobre určiť na či dieťa má a na čo ani nie a tiež na čo má talent.Aj ked výchovný poradca tiež nie je na zahodenie.
alaya1
26.10.18,05:25
Tak ak by si si precitala prilozeny link, zistila by si, co patri do tohto poradenstva.
misoft
26.10.18,06:16
Napr. Nitra.... Jaguár naberá.... budú sa robiť nové modely....
besttracker
21.04.19,08:58
neviem ci to je aktualne,ale aj tak napisem .... v dnesnej dobe mam pocit ze v autach je vsetko o elekto veciach ako o mechanickych poruchach.... na vysokej skole ta naucia len teorie ...... prax skoro ziadna to ta musim na zaciatku upozornit..
v žiline na UNIZE je odbor Autotronika . pri kazdom studiu na VS je prvy rocnik len vseobecne predmety /matika,fyzika,elektro,..../ potom sa to zacne trocha zodbornovat,ale aj tak tam mas viac menej teoriu ,v podstate motor uvidis len ako ucebnu pomocku .-) VS ty da vseobecny prehlad o vsetkom,ale prakticky ako mas vymenit piest sa tam nenaucis... nauci ta ale vypocitat /namodelovat vsetky uhly v motore :-D , VS ty da priestor /cas na to aby si sa rozhodol co ta v zivote bavy a mohol sa rozhodnut co chces robit v zivote .... v skratke po skonceni vysok. skoly by si nemal byt dobry automechanik ,ale manager/majitel servisu :-) ak ams viac otazok kludne do sukr. spravy
bettylou
22.04.19,12:53
čistá haluz, ale môže skúsiť vysokú vojenskú leteckú, tam sa aj o opravách motorov veľa naučí nor