sovak
23.10.18,21:34
Nastupujem od 1.11. do US firmy na slovenske SZCO ako technik pre automatizaciu s pracoviskom v celej EU kde maju zavody.Chcem kupit auto naprevadzku v Belgicku s belgickym cislom kde bude hlavne sidlo,Ako to riesit s cestnou danou a dph za PHM,ked budem platcom DPH.Mozem sa prihlasit na cestnu dan na Slovensku .
V Belgicku budem len ubytovany,tam nema ziadne zastupenie firma.Mna by zaujimalo akurat ako vyuzit belgicke auto na podnikanie na slovenske Sz

CO.Ci je to mozne.Dakujem Ivke za odpoved.
buchač
23.10.18,20:02
Nie som podnikateľ a ani účtovník...ALE jedno viem určite, že

Dani z motorových vozidiel podlieha vozidlo (napr. automobil), ktoré sa používa na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť a je evidované v Slovenskej republike.

Zdroj mi ani len nenapadne dávať...Google je (zatiaľ) zadarmo.
sovak
23.10.18,21:35
Ja som zase cital,ze po 6 mesiacoch pouzivania v zahranici mu sa prihlasit v v krajine kde ma zamestnanie a prihlasit aj na ich vedencne cislo.
ivka70
23.10.18,23:09
Tvoje hlavne sidlo bude v Belgicku? Lebo ak dodavas ako podnikatel, hlavne sidlo US firmy v EU nema s tebou, tvojou zivnostou a tvojim autom nic spolocne. Odberatela nozes mat kdekolvek. Zaloz si zivnost v Belgicku, ked tsm chces mat hlavne sidlo.
ivka70
23.10.18,23:19
Ty nemas zamestnanie - neplet si pojmy, ty budes SZCO a budes svoj vykon fakturovat.