anesad
24.10.18,11:21
Môžu byť v obci stavebniny.Potrebuje podnikaťel povolenie od susedov. Ake potvrdenie potrebuje.Stavebniny su pred mojim domom a auta nakladaju aj vykladaju tovar na ceste
misoft
24.10.18,09:33
Každá obec by mala mať územný plán. V ňom sú okrem iného uvedené i zóny na bývanie, kultúru, podnikanie a priemysel. Ty máš právo vidieť územný plán. Ak zistíš, že podnikateľ si buduje obchodné centrum v zóne určenej LEN na bývanie - sťažuj sa.
Inak ten sused by mal mať súhlas od obecnej samosprávy, v prípade hlučnosti, prašnosti aj od hygienikov, v prípade dovozu vozidlami vyjadrenie dopravného inžiniera k danej komunikácii, bezprostredných susedov.
Ak niečo z toho nemá - buduje to na čierno.
vicktor
24.10.18,13:55
"Ak buduje..."
Co ak nebuduje, pretoze tam su uz 30 - 50 rokov a vtedy UP toto neriesil?
U nas su v obci stavebniny. Napravo, nalavo a cez cestu su RD. Neraz zastavi kamion na ceste (2. trieda), pretoze do dvora sa nedostane a vykladaju.
misoft
24.10.18,15:07
Čo bolo predtým, nerieši sa - a územné plánovanie je už od 2003 http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-statnej-sprave-pre-uzemne-planovanie-stavebny-poriadkok-a-byvanie/
Píšem, čo je (asi) teraz potrebné, čo teraz platí... a pochybujem, že podnikateľ tam má stavebniny 20 rokov
buchač
24.10.18,15:13
Stavebniny su pred mojim domom a auta nakladaju aj vykladaju tovar na ceste
===============
Pred domom ?
To znamená, že ty sa do domu nedostaneš...či ?

Vykládka a nakládka na ceste ?
Hm...a čia je tá cesta ? Snáď nie tvoja ... či ?
korela
24.10.18,15:23
misoft, a prečo by nemohli byť?
misoft
24.10.18,15:31
Môžu byť, môžu... ale sa ťa opýtam: ty by si bola v pohode, ak by oproti tvojmu domu dennodenne prišlo cca 10-15 kamiónov, vykladali by pomocou jašteriek (vysokozdvižné vozíky - a tie staré sú niekedy riadne hlučné), k tomu zákazníci na autách, alebo svojich nákladiakoch od rána do večera - hluk, prach, autom sa do/z domu nedostaneš, lebo ulica je zaprataná, rozbitá od ťažkých 20-30 tonových monštier a obec by povedala, že sa jej neoplatí vozovku opravovať, lebo za pol roka bude rovnaká?
Asi tiež by si soptila, nadávala, spisovala, sťažovala sa...
buchač
24.10.18,15:36
Dušan neblbni....

Jedná sa o nejakú obec a nie o mesto, kde je trochu iný odbyt.
Kde ja chodím na stavebný matroš, tak tam má pod prístreškom zopár paliet s cementom, lepidlom alebo omietkami.
Tehly alebo kvádre tam nejak veľmi nenájdeš...tie si stavebník kupuje od výrobcu, kde mu tento donesie rovno na stavbu...a určite lacnejšie.

...etc, atď...
korela
24.10.18,15:55
Ja som reagovala iba na dobu trvania stavebnín, majiteľ ich mohol prebrať pôvodné zabehnuté, nie na to, či to spĺňa dnešné štandardy.
Áno, všetky takéto prevádzky by mali byť niekde osve, dostatočne vzdialené od obydlí.