dubesz
24.10.18,11:36
Na PN som nastúpila ako riadny zamestnanec - PN mi končí 10.11. 2018. Do zamestnania sa už nevrátim, neviem či mám podať písomne výpoveď, alebo len poviem /čo som už aj poznamenala viackrát/ že ostávam na dôchodku...
Tweety
24.10.18,09:40
Nestačí len povedať, že už nenastúpiš. PP treba písomne ukončiť jedným zo zákonných spôsobov. Teda v tvojom prípade výpoveďou s výpovednou dobou alebo dohodou k stanovenému dátumu.
veronikasad
24.10.18,09:45
Oznámenie o ukonceni pracovneho pomeru treba urobit písomne. Môže skončiť, so súhlasom zamestnávateľa, dohodou v zmysle par.60 Zakonnika práce, ku dnu .10.11.2018.

ak zamestnávateľ s ukoncenim prac.pomeru dohodou nebude súhlasiť, musíš dat výpoveď a pracovný pomer skonci uplynutim vypovednej doby. Priznanie starobného dôchodku nie je dôvodom na okamzite ukoncenie pracovnrho pomeru.
širi1
24.10.18,10:27
čim skôr sa stretnite so zamestnávateľom a navrhnite skončenie PP §60 dohodou k nejakému dátumu napr. 10.11., predložíte rozhodnutie o dôchodku, na základe čoho máte nárok na odchodné. A to ako presne viete, že 10.11 budete práceschopná?
Katy a R
24.10.18,11:23
ukonči pracovný pomer - tak ako ti už napísali. A bude treba doložiť zamestnávateľovi aj rozhodnutie o priznaní dôchodku ... máš nárok na odchodné a tiež odvody ti zrejme spätne musia opraviť!