Ivetak1807
24.10.18,14:15
Ahojte.
Chcem poprosiť o radu, firma platca DPH mala ubytovaných ľudí tu na SK počas stavebných prác, medzi nimi boli dvaja zamestnanci niekoho iného. Táto firma chce refakturovať náklady na ubytovanie tých dvoch inej firme, platcovi DPH. Ubytovacie zariadenie nie je platcom DPH, t.j. vstup je bez DPH a výstup, teda odberateľská faktúra sa bude zdaňovať DPHčkou? Nebude si uplatňovať žiaden zisk naviac. Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
JankaO
24.10.18,14:31
Fa nemôže byť s DPH, musíte uplatniť § 65 ZDPH
Tweety
24.10.18,14:33
Ste CK?
JankaO
24.10.18,14:37
aj keby neboli CK, v tomto prípade postupujú ako CK
Tweety
24.10.18,14:38
Ok.
Ivetak1807
24.10.18,20:08
Ďakujem veľmi pekne. Pekný večer.