Majak123
25.10.18,08:01
Potrebovala by som poradiť firmu, ktorá predáva a zároveň inštaluje servery do malých firiem v Trnavskom kraji.
Máte nejaký kontakt? Prípadne na koho sa obrátiť?
ivka70
25.10.18,06:30
aky server?
Majak123
25.10.18,06:41
Na zálohovanie dát. Aký konkrétny typ serveru, tak to netuším. To by sme práve potrebovali poradiť.
ivka70
25.10.18,06:47
Dajte si do googla zalohovanie dat Trnavsky kraj - urcite dostanene nejaky zoznam firiem, ktore sa tym zaoberaju.
Dodkoo
26.10.18,10:05
Nebolo by lepšie prenajať si nejaké úložisko? Tak budete mať zabezpečenú aj geografickú zálohu ak príde zlodej/požiar/vytopenie/spadne lietadlo/bomba.
S vytopením som sa stretol 2× v jednej firme praskol riadator tak voda natiekla až do "servra" položeného na podlahe, odvtedy radšej dávam PC na podložky. V inej im prasklo cez víkend vodovodné potrubie, papierové dokumenty zničené ale nepostihlo miestnosť zo servrom.
V lokálnej sieti by som používal sieťové úložisko niečo takéto https://diskove-polia.heureka.sk ale v inej miestnosti, iné poschodie a kde sa bežne nechodí, trochu to ochráni pred zlodej/požiar/vytopenie ale nie rozsiahly požiar/lietadlo/bomba/zemetrasenie.
bodliak
26.10.18,13:35
Typ zálohovaných dát, frekvencia záloh a objem dát (denný / mesačný / celkový ) ?