PatrikMont
25.10.18,17:08
Dobrý den prajem.Som chlan,čoskoro plnolety..trápi ma poslednom čase teda uz dlhšom čase cca rok že pociťujem veľkú unavu pocas dna,bolesti hlavy v spánku su posledné mesiace tiež častým javom..proste sa citim ako omameny,som celkovo upadnuty, problémy zo zrakom, nosim okuliare avsak aj tak mam problem s videnim, zahmlieva sa mi obcas pred očami,dakedy vidim zahmlene aj 4 minuty,po tom nasleduje utlm...citim tlak v očiach...ďalej veľkým problémom je u mna velmi veľký hlad, neustal som hladný...a je mi zima aj počas leta...studené ruky...nemate nieco podobné? Čo to prosím vas moze byt? Dal.som zvýšiť dioptrie, ale nejak neverim tomu ze to bude problem zo zrakom...ale asi nejaká chyba nervova...ďakujem za odpovede.
misoft
25.10.18,15:11
Rada: choď k lekárovi! Tu nie je ambulancia.
veronikasad
25.10.18,15:14
Nechcem ta strašiť, 17-rocnemu synovcovi problemom so zrakom pred dvoma rokmi zacala skleroza multiplex
jslancik
25.10.18,15:52
môže to byť napr. problém so štítnou žľazou. To ti zistí lekár na základe výsledkov z vyšetrenia krvi.

čo sa týka hladu, skús viac jesť (aké prekvapenie), a normálne veci, nie energeťáky a sladkosti. očividne máš málo energie. rýchly metabolizmus - telo rýchlo spáli rýchle cukry a potom hladuje. skús jesť častejšie, ako vravím - nie sladkosti, sladké nápoje, džúsy, energeťáky, a podobné grcy. inzulínová rezistencia je čím ďalej bežnejšia vec a symptómy sú podobné, ako máš ty. nezabudni na príjem bielkovín. skrátka plnohodnotná strava, bez prázdnych a rýchlych kalórii. pomôcť s tým ti môžu napr. kalorické tabuľky. aby si vedel, čoho koľko potrebuješ a čo sú kalorické bomby - prázdne kalórie.

"Bolesť hlavy v spánku" som si všimol až dodatočne. Môže to byť hocičo iné, ale z vlastnej skúsenosti viem, že po mimoriadnej fyzickej námahe počas dňa a nedostatočnom príjme komplexnej potravy (vrátane bielkovín) ma v noci začne bolieť hlava dosť špecifickým (a krutým) spôsobom. každopádne na moju bolesť hlavy majú vplyv ne/prijaté bielkoviny (proteíny). telo ich jednoducho potrebuje. Ale nie cez doplnky v prášku, tie majú rovnaký následok... Osvedčil sa mi pred spaním hyperproteín od f. Zvolenský. Napr. ten od Activie nie. Skús poskúšať, sledovať sa. A hlavne zistiť, koľko energie a proteínov potrebuješ pri svojej hmotnosti a fyzickej aktivite. Dostať telo do rovnováhy býva niekedy problém. Niekto s tým vôbec problém nemá...
Terezia13
25.10.18,18:00
úplne ako prvé čo urob, je choď k lekárovi, v tvojom veku to nie je prirodzené, bolesť hlavy môže mať mnoho príčín, môže to byť banalita ale aj vážne ochorenie - to znamená čím skôr k lekárovi a o bolstiach je niečo aj tu - ale dôvod nehľadaj tu, ani v článkoch, ani kto má niečo podobné, to musí určiť jedine lekár
https://www.rodinka.sk/zdravie/zdravie/bolest-hlavy-jej-najcastejsie-priciny-a-co-by-sme-mali-o-nej-vediet/
jslancik
25.10.18,18:33
nemám pocit, že si veľmi mladá a neskúsená. s lekármi a vyšetreniami je to na dlhé lakte. a pravdou je, že často pri takýchto problémoch idú do slepej uličky a nikam to nevedie. mne napr. pri vysokom kreatiníne najprv ROKY sledovali fungovanie obličkek. potom, keď nefro zistila, že obličky sú 100% v poriadku, tak ma poslala naspäť k obvodnej a tá ma poslala na endo, lebo si všimla TSH.

Druhá vec sú čakacie lehoty na objednanie. Na endo je to cca 3/4 roka, aspoň v regióne, kde žijem. nastavovanie liekov je tiež "veľká sranda", čo sa týka časového hľadiska.

inzulínovou rezistenciou sa nikto nechce zaoberať, diabetológovia sa nebudú zapodievať ľuďmi s normálnymi výsledkami cukru v krvi.

samozrejme, že najlepšie by bolo ísť za lekárom, a ten by hneď prišiel na to, čo to je. len ono to tak nechodí. zvlášť pri takýchto symptómoch.
Terezia13
25.10.18,18:46
to máš pravdu, nemám mladý vek, ale preto viem, že toto nie sú maličkosti a neobstojí ani to, že na vyšetrenia sa čaká dlho, tiež mám problémy so štítnou a zistil to srdciar, mala som búšenie a aritmiu a viac iných príznakov, ale to nie je tu podstatné, mala som bolesti hlavy - podozrenie lekára - nádor - Bohu vďaka sa nepotvrdilo, vyšetrenia mi vybavil do týždňa,
takže bolesti hlavy sa nemali nikdy podceňovať a myslím si, že mladého chalana nenechajú čakať, mladý organizmus vo vývoji môže ma rôzne zlyhania organizmu hlavne z hormonálnych porúch a nie každý organizmus je rovnaký a nie každému sa rovnaká choroba prejavuje rovnako, takže moje odporúčanie - LEKÁR