witiz
26.10.18,09:39
-
U "Ružového operátora" som mal možnosť uzatvoriť novú zmluvu jeden mesiac pred ukončením dvojročnej viazanosti, ktorú som využil. Týždeň po jej uzatvorení sa mi vyskytla závada na mobile, ktorý bol síce viazaný na predchádzajúcu zmluvu, ale bol ešte stále v záručnej lehote. Pár dní na to, ako som ho reklamoval, mi bolo oznámené, že mobil je neopraviteľný a legislatíva nepozná možnosť vrátenia neopraveného zariadenia späť ku mne. Bola mi ponúknutá možnosť vrátenia kúpnej ceny telefónu, s ktorou som súhlasil do okamihu, keď som sa dozvedel, že kúpnou cenou sa rozumie cena, ktorú som zaplatil na predajni a vo faktúrach (v mojom prípade 1 euro+23x1 euro za mesačné splátky), aj to za podmienky vrátenia nabíjačky, hands free a originálneho balenia. Na zmluve je však cena zariadenia vyčíslená na 169 eur, čo je rozdiel 145 eur. Mobil bol až na malý detail plne funkčný a zachovalý. Cena takýchto telefónov sa na bazároch pohybuje okolo 40 eur. Je možné, že sa k môjmu telefónu už naozaj nedostanem? Prečo sa v zmluve uvádza aj plná cena telefónu, keď sa teraz vôbec neberie do úvahy?
misoft
26.10.18,07:42
Sú to "dotované" mobily. Operátor časť ceny vypláca výrobcovi/dodávateľovi mobilov zo svojho. To čo si zaplatil za mobil - to dostaneš späť. Nemôžeš žiadať niečo navyše (čo si ani nezaplatil).
jslancik
26.10.18,08:04
vrátia ti plnú sumu, čo si zaň zaplatil. nechcel si lacný mobil s drobnou chybičkou, tak máš iba pár drobných.

mimochodom, je to krásne. chcel si niekoho obabrať, a ono sa to obrátilo proti tebe :D s obrovskou chybou si ho išiel reklamovať na konci záručnej doby, a ono je to zrazu už iba maličká chybička. ako sa to hovorí o mačke a vtáčkovi?
jslancik
26.10.18,09:22
hanbíš sa, keď si vymazal znenie otázky?