Sarlotka
26.10.18,14:57
Ahojte, prosím v prípade "domáckeho zamestnanca" je povinnosť evidencie pracovného času (dochádzky) zamestnanca? Predkladá sa kontrolným orgánom? Podľa mňa nie, ale potrebovala by som si tým byť istá , či je to naozaj tak , Ďakujem. :)
Zuzanka_ba
04.12.18,15:53
Podla § 99 ma zamestnavatel povinnost viest evidenciu. V § 52 ods. 1 su popisane odchylky, o tom, ze by nebola pri domackej/telepraci povinnost viest evidenciu pracovneho casu, tam zmienka nie je.
Podla mna evidenciu potrebujete aj z praktickych dovodov t.j. evidencia cerpania dovolenky, PNky, nasledne vypocet priemerky -pocty odpracovanych hodin, atd.
Tym ze sa ocakava ze zamestnanec si to sam rozvrhne - v pracovnom čase, ktorý si sám rozvrhuje ako je zmienene v ods.1 tak by som dala zamestnancovi za povinnost napr. v pracovnom poriadku alebo aj priamo v pracovnej zmluve, vykazat zamestnavatelovi ako si cas naplanoval a ako skutocne spracoval. S tym ze dochadzka by mala byt skontrolovana a schvalena nadriadenym.
Sarlotka
02.01.19,19:20
dakujem ano je tam povinnost evidencie, uz som medzicasom dostala aj inde info velmi pekne dakujem, mate pravdu :)