IvetaH
26.10.18,16:25
Mám chrome, vyhľadávam všetko možné na 90% na zahraničných stránkach a funguje to bez problémov a okamžite. A keď zadám do vyhľadávača wwww.zoznam.sk - vypovie spojenie na všetkom, čo je napojené na wifi a niekedy načíta stránku - ale trvá mu to a niekedy ani nenačíta. Už som preinštalovala sieť, ale nepomohlo. TP Link WR720N mám zariadenie. Čo s tým? Nemá niekto takú skúsenosť? Ďakujem
buchač
26.10.18,15:08
Chyba je na tvojej strane.
Overil som si stránku na Chrome, na FF, na Opere...baví bez problémov.
Riešenie ale neviem.
IvetaH
26.10.18,16:48
Chcela som doplniť otázku, ale už ma nepustí, načítava a načítava a zaujímavé, že tu do komentára ma pustí. Chcela som len doplniť, že to robí na akejkoľvek stránke skoro, nielen zoznam.sk. Napr Poradu mi načítalo v pohode a ak dám "vylepšiť otázku, akoby zmrzol, len bliká.
misoft
26.10.18,17:06
Stránka je v poriadku. Mám podozrenie, že router po prijatí IP adresy zoznamu aktivoval firewall (trochu neprirodzené).
https://www.manualslib.com/manual/405105/Tp-Link-Tl-Wr720n.html?page=57#manual
A v tom prípade vyhodnotil zoznam.sk ako napadnutie (ale je mi to divné).
V prehliadači do adresného riadku zadať 192.168.0.1 (vstup do administrácie do routeru - pripojenie MUSÍ byť cez LAN kábel!!!!) - zadať prístupové údaje pre vstup (defaultne je admin, admin), v časti Security (viď stránka 49 návodu) skontrolovať, či náhodou nie je aktivované "Enable Firewall (the general firewall switch)", ostatné podľa obrázku návodu) - SAVE.
A vyskúšať.
Ak by to znova robilo - potom si zaznačiť všetky údaje podľa strany 16 návodu (ale svoje! budeš potrebovať) - vykonať RESET routeru (strana 5 návodu), po nabehnutí vstúpiť do administrácie a podľa str. 17 čast 3.2 vložiť (tie údaje, ktoré sú poznamenané) IP Adress, Subnet Mask, Default Gateway, Primary DNS (odporúčam vložiť 1.1.1.1) a Secondary DNS (odporúčam 9.9.9.9), potom si nastaviť WiFi Enable, dať meno siete SSID, region (Slovak Republic), Channel dať na Auto, Mode 11bgn mixed, Channel Width (odporúčam) 20MHz. Wireless Security dať WPA-PSK/WPA2-PSK a do okienka si dať svoje vlastné heslo k WiFi sieti. Údaje SSID a Password slúžia pre pihlásenie sa do WiFi domácej siete. A potom Finish. Router je nastavený.
IvetaH
26.10.18,18:21
Ďakujem veľmi pekne. Skúsim a uvidím.