graupel
28.10.18,12:57
Zdravím. Pred 4 dňami pri odbere krvi z pravej ruky mi sestrička trafila pravdepodobne nerv. Nevedela mi zobrať krv. Nakoniec pri vpichu som zacítil silné štípanie/brnenie od miesta vpichu cez celú ruku až kdesi po zápästie. Povedal som, že to štípe a ihlu vytiahla a skúsila to z ľavej ruky, tam sa to už podarilo v poriadku. No ale teraz nastali menšie problémy. Keď tú pravú ruku (kde mi pichla asi ten nerv) natiahnem, tak cítim brnenie od miesta vpichu až kdesi po zápästie. To isté sa mi deje, keď s tou rukou viac namáham, napr. keď niečo ťažšie dvíham (stoličku, kvetináč), tiež cítim brnenie a niekedy aj také pálenie - akoby horúčavu v tej ruke. Dvíhanie ľahších vecí mi nerobí problém (pohár, tanier), vtedy necítim nič. Teraz neviem, čo mám robiť. Či mám čakať, kým sa mi to samo zregeneruje, alebo mám s tým ísť k lekárovi? Nie je to nič strašné, ale na druhej strane by to bolo určite nepríjemné, ak by mi to takto zostalo natrvalo. Ako dlho sa to bude regenerovať? A zregeneruje sa to vôbec? Prípadne aká je liečba poškodeného nervu na ruke? Ďakujem za odpovede. S pozdravom Graupel (24 rokov)
buchač
28.10.18,18:29
Nebuď B-čko...s onačinami sa realizovať na nete.

K lekárovi sa s blbou prkotinou nechodí.
Na takéto " ťažké a životu nebezpečné prípady " sa dáva maximálne studený obklad a šmalec pod názvom Heparoid (pozor, nemýliť si s hemeroidom ;) ).
https://www.drmax.cz/heparoid-leciva-krem-30g
veronikasad
28.10.18,18:49
asi pred 20 rokmi mi zubárka pri trhaní zuba trafila umrtvovaciu injekciu do nervu. Ej veru som dlhú dobu nemohla ústa otvoriť, nepomáhalo nahrievanie ... skončila som na rehabku v nemocnici, až po týchto cvikoch to povolilo ...
buchač
28.10.18,18:59
veronka....ale tu ide o odber krvi.

Vyššie som trochu ironický ;)...ale ja len z vlastných skúseností.
Sestričky pri odberoch zásadne upozorňujem, že žily mám v prdely (dokatované od chemo)...problém trafiť.
Ani nevravím, že som mal od kanyly (zle trafenej) pár krát problém.
===============
veronikasad (Dnes 19:49) .. trafila umrtvovaciu injekciu do nervu. Ej veru som dlhú dobu nemohla ústa otvoriť,
-----------------
Čo by za to dal nie jeden manžel...zlatom by odmeňoval... :D :D :D
alaya1
28.10.18,19:03
Ja som bola v piatok na zubnom, zlomila sa mi stolicka dole. Da sa zachranit, ale treba prepanovat kanalik. Nerv bol otvoreny, tak pichalo pri kazdom dotyku az do mozgu, aj po anesteze. Jedina moznost priamo pichnut anestezu do nervu . Tak porod bol suvix....ale podarilo sa...
buchač
28.10.18,19:30
Ste dajako premostili...

alaya...ešte mi povedz, ako sa dá nerv otvoriť. ;)
alaya1
28.10.18,19:58
Zlomil sa mi zub a kaz bol pri nerve- tak bol nerv "otvoreny".
korela
28.10.18,23:47
Máš problém? Máš. Tvoje zdravie, choď pre istotu k neurológovi, keď nič iné, máš nárok min. na vysvetlenie.
Mne pichali kanylu do ruky kvôli CT, dosť nepríjemné, ale fyzickú bolesť viem vydržať, pocity detto ako tvoje. Ale po napichnutí mi to prešlo hneď, trvalo to iba pokiaľ sa mi rýpali v tepne.
buchač
29.10.18,06:32
korela (Dnes 00:47) .... choď pre istotu k neurológovi, keď nič iné, máš nárok min. na vysvetlenie.
==================

Hm...takže najprv bude musieť k obvoďákovi, k tej sestričke, čo sa realizovala. Možno vysvetlí....
Neurológovia sú tak vyťažení, že tam mládí strávi, pokiaľ sa dostane do ordinácie.
Celá anabáza tak na 1-2 dni, možno aj viac...maródka to nebude, takže dovolenka.

Okrem mnou (nižšie) doporučenej liečby by som pridal ešte zákaz surfovania na mobile...;) :D