rede
18.08.06,13:38
Od dcéry som dostala asi pred mesiacom v maličkom kvetináčiku miniružu, neskôr som ju presadila. Krásne rastie a aj kvitne. Mám ju vonku na stole. Môžete mi poradiť ako ju má prezimovať, lebo pred dvoma rokmi som prišla o jednu miniružu, keď som ju na jeseň aj s kvetináčom dala do záhrady do zeme a zakryla. Bohužiaľ miniruža mi vymrzla.
dana9
18.08.06,11:42
Od dcéry som dostala asi pred mesiacom v maličkom kvetináčiku miniružu, neskôr som ju presadila. Krásne rastie a aj kvitne. Mám ju vonku na stole. Môžete mi poradiť ako ju má prezimovať, lebo pred dvoma rokmi som prišla o jednu miniružu, keď som ju na jeseň aj s kvetináčom dala do záhrady do zeme a zakryla. Bohužiaľ miniruža mi vymrzla.

Mne zase vždy vyhynuli, keď som ich nechala na zimu v byte, teda v zimnej záhrade, kde ale boli dosť mierne podmienky. Mne vtedy všetci známi radili nechať ju na zimu vonku, tak neviem.

dana:)
durisovad
18.08.06,14:17
Aj mne miniruze vykapali, ked som ich zimovala v zimnej zahrade. Vlani som ich dala von, trochu prihrnula zemou a navrch som dala trochu slamy. Prezili aj napriek dost tuhej zime a na jar vyrasili. A kvitnu.
Elena Navrátilová
18.08.06,14:33
Moja mamina ich má tiež na záhradke na záhone. Niektoré tam zasadila v hodine 12-tej. Teraz sú úplne krásne. Vôbec ich na zimu nevyberá. Krásne sú krásne.
ondrejvla
18.08.06,19:26
Aj ja ich mám zasadené v skalke, na zimu poprikrývam a odvďačia sa mi kvetmi takmer po celý rok! Sú krásne maličké žlté ružičky a na budúci rok plánujem zakúpiť v kvetináčoch vo viacerých farbách a vysadiť do skalky. Ale čo mi neprezimovalo, boli stromčekové ruže, vlani som mala naraz rozkvitnutých 61!! krásnych červených ruží a táto tuhá zima mi spálila korunu stromčeka. Doteraz je mi za týmto stromčekom veľmi ľúto, ale ak budem zdravá a živá, skúsim ich na rok opäť kúpiť, vraj treba natiahnuť na "hlavu"stromčeka hrubé papierové vrece a podeň starú deku, alebo uterák a zaviazať na hrdle stromčeka. Tak budem probovať...
buba
31.08.06,10:41
ja ich na zimu prikrývam 4 litrovou kompotovou fľašou a na jar ich po mrazoch odokryjem
annac
11.04.07,10:03
u nás jeden pán stromčekové ruže na zimu ohol korunou k zemi a poprikýval
medrol
24.07.08,16:38
ja uz mam asi tri cervene miniruze, jednu bielu, fialovu a dve zlte, zimujem ich tak ako obycajne, cize korene obsypem ich korou ale teraz mi ozltli listy, neviem co teraz. a taaak. skuste poradit
janomila
25.07.08,10:03
Ja som mala štyri miniruže rôznych farieb a v priebehu mesiaca mi všetky vykabali. Ožltli im listy, opadali a zostali len kostrnky. Je mi z toho do breku. Dva roky boli nádherné a teraz toto. A popínavá ruža, tá keď odkvitala, poriadne som je zostrihala a teraz má síce spústu nových výhonkov, ale listy na nich sú úplne pokrútené a vyzerajú ako by boli napadnuté takou bielou plesňou. Neviem si rady!:mee::mee::mee: