martuli
29.10.18,07:39
Zdravím, potrebujem poradiť. Neviem čo sa stalo, z ničoho nič mi prestala reagovať myš, klávesnica a usb port na notbooku Acer switsch e10. Neviete čo môže byť za tým? Prečistila som dotykové kontakty a nič. Ďakujem.
sosak
29.10.18,08:00
misoft
29.10.18,09:42
Pozdieť do Správcu zariadení, či tam nevyskočil žltý trojuholník - to by značilo problémy.
Neuvedený OS - pokiaľ je to však W10 a sú aktivované aktualizácie aj ovládačov - mám podozrenie na to, že M$ tam natlačil svoje ovládače (oni "vedia najlepšie", čo je "dobré"), ktoré nepracujú správne, resp. nepracujú.
Potom potrebný ovládač vyhľadať tu:
https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/support
stiahnuť a uložiť u seba, cez Správcu zariadení u daného zariadenia (asi to bude USB Hub) dať Aktualizovať ovládač (pri výbere vybrať ten stiahnutý) a aktualizovať.
Ale u tohto hybridu tablet/laptop - v tej podpore budeš musieť zadať SN zariadenia, aby našlo tie správne ovládače.
martuli
29.10.18,12:02
Ďakujem, som teraz mimo domu, ale vyskúšam
martuli
29.10.18,12:03
Ďakujem, aktualizácie už dosť dlho nefungujú, nakoľko nemám voľné miesto v pc, neviem ktoré nepotrebné aplikácie môžem odinštalovať, aby sa uvoľnil priestor pre aktualizáciu.
misoft
29.10.18,14:34
Najskôr skús vstavanú funkciu "Čistenie disku". Niečo vyčistí.
martuli
31.10.18,11:19
vyzerá, že usb je ok
martuli
31.10.18,11:22
Toto je nonsens, defragmentáciu disku mi nepustí, jedná sa o win 10, čo som mohla som odinštalovala, stále mám nedostatok pamäte. Mám tam len win 10 žiadne iné aplikácie a zaberá to nejakých 28GB
martuli
31.10.18,11:22
asi ho šmarím do obchodu, je v záruke ešte
martuli
31.10.18,11:25
a čo je nahoršie nedá sa nastaviť ani bod obnovy, ak by som to pokašľala s nejakými odstránenými súbormi
misoft
31.10.18,13:55
Ja by som navrhoval - zachrániť svoje dáta a vykonať novú inštaláciu. Lenže - táto hračka s eMMC úložiskom (píšu 64GB) je pre Win10 absolútne nevhodná.
Samotné Win10 niekedy zoberú (oficiálne) 20GB, potom prídu aktualizácie - zoberú od 1-5GB, pri aktualizácii potrebuje ďalších 15-20GB (vytvára zálohu predchádzajúcej verzie. K tomu pripočítať vlastné programy a aplikácie, svoje uložené súbory a dáta - a odrazu je voľných len 5-2GB!
Defragmentáciu na to ani nepoužívaj - je to podobné USB kľúču, alebo SSD a tam defragmentovať netreba.
Skúš ešte raz čistenie disku, ale ešte aktivuj voľbu Čistenie systémových súborov.
Možno by tam uvoľnilo práve predchádzajúce pozostatky aktualizácii (a teda i už neplatnú zálohu OS pred aktualizáciami) - často sa tak dá uvoľniť od 10-15GB.
Inak - ja takéto "srandy" volám prerastený tablet, alebo nedorastený notebook.
martuli
02.11.18,06:36
a ide do servisu, po aktualizácii to nevie rozchodiť. Vypisuje mi restart, napíše acer a dosť.
martuli
15.11.18,10:59
Ďakujem za pomoc, uznali chybu, odišla doska.