gerco
29.10.18,13:46
Ahojte, vie mi niekto fundovany poradit, ako zrekonstruovat dvierka na kuchynskej linke, ktore su uz vizualne znicene/popraskane/odlupnute a pod.? Na dvierkach je dyha, takze smirglovanie alebo lepenie nejakych folii neprichadza do uvahy. Ta kuchynska "L-kova" linka je dost velka (povodny stav od predchadzajuceho majitela), takze nova bude stat niekolko tisic eur. Preto by som chcel ist tou lacnejsou variantou a to rekonstrukciou dvierok alebo pripadne aj vymeny, ak by to malo zmysel. Nemusi to byt luxusne alebo hyper moderne, dolezite je, aby to vyzeralo pekne, novo, cisto a vydrzalo aspon par rokov.

@kontakt/web na nejaku spolocnost, ktora to robi, tiez potesi.

Dakujem vopred kazdemu za radu,

Peter
ivka70
29.10.18,12:56
Ktrorykolvek vyrobca kuchynskych liniek je schopny dodat a namontovat len samotne dvierka, ak ti teda korpusy a rozmiestnenie skriniek vyhovuju.
Cenovo sa to tiez da urobit v roznych cenovych kategoriach, podla toho aku si vyberies povrchovu upravu novych dvierok.

Ak to chces zvladnut sam, dalo by sa dyhu uplne odstranit a niekolkokrat namalovat a nalakovat. Ak vyberies farby vhodne do kuchyne a mas trochu citu pre farbenie + obetujes cas, vies si to urobit s investiciou za par stoviek.
buchač
29.10.18,13:06
Šmirglovanie, ergo brúsenie nepríchádza v úvahu ?
Si ešte nevidel, nepočul ?

Tak čítaj a aj sleduj, čo všetko sa dá a nie nejaké smišne dvere.
http://www.alexxxus.cz/AirArms-S400f-S400-DeLuxe-edition-Alexxxus-made-limited-stock

https://www.youtube.com/watch?v=BScZx8-jFFo
gerco
29.10.18,13:13
Cital si pozorne co som pisal? Ta povrchova dycha je znicena, popraskana, odlupana, znicena aj z vody... ako by si to teda chcel prebrusit? Ak si stolar alebo sa vyznas, tak vies, ze dyha a hlavne v takomto stave sa neda renovovat. Uz len keby bola popraskana (hlbkove praskliny), tak chcem vidiet ako ju das do kopy :) kazdopadne, mozno to niekto dokaze, ale ja hladam nieco normalne dostupne, za normalne peniaze co sa oplati. Ale dik za tip.
gerco
29.10.18,13:24
Ahoj Ivka, s tym dodanim dvierok na mieru to nie je az take ruzove. Zistil som, ze pokial su dvierka v BEZNYCH standardnych rozmeroch, tak to nie je vacsinou problem, no pokial dvierka maju byt v inych mierach resp. na mieru, tak sice to vedia vyrobit, ale to sa uz moc neoplati. Mozno este nejakych stolarov skusim oslovit.

S tym "urob si sam" sa viac zhodujem. Odstranit dyhu a nasledne natriet vhodou farbou a prestriekat lakom by som to mal zvladnut. Len to natretie farbou by asi bolo lepsie vymenit za nastriekanie farby, nie? Aspon nezostavaju stopy po stetci a pod.

Dakujem za radu.
maja
29.10.18,14:14
ja som dávnejšie prvú vrstvu laku natrela štetcom a potom som ďalšiu "capkala " špongiou nebolo vidieť ťahy štetcom a bolo to trošku drsnejšie a keď sa niekde poškodilo, tak som to len zase opravila špongiou :)
senčan
29.10.18,17:09
Podľa pôvodných dvierok narezať na mieru novú MDF-ku, hornou frézou skosiť hrany a potiahnuť fóliou. Pokiaľ sú pánty bezchybné, premontovať ich na nové dvierka. Najrýchlejšie a spoľahlivé riešenie, odskúšané a fungujúce už 10 rokov. Venoval som sa nejaký čas opravám kuch.dvierok a dverí takže viem, o čom hovorím.
ivka70
29.10.18,18:05
Spongia alebo valcek vytvoria rovnomernu vrstvu.
Aj tak ich musi byt viac a najma spodnu vyriesit nejako impregnacne. Striekanie farby by to predrazilo. Ale ak si to nachystas, tak sa da pristroj na striekanie farby aj pozicat.
korela
30.10.18,00:27
Ešte by sa dali dať vyrobiť na mieru iba rámy a sám si ich zasklíš, výber skiel je široký. Podľa štýlu kuchyne. Nemusí byť vidno obsah skriniek, ide najmä o horný rad.
buchač
30.10.18,06:22
korela (Dnes 01:27) Ešte by sa dali dať vyrobiť na mieru iba rámy...
==================
Na mieru... ?

Ja som chcel svojho času jednu skrinku do kuchyne, s doskou a drezom...na chalupu.
Maník prišiel, vytiahol vzorkovník a cólštok...potom vypľul predbežnú cifru.
Ma skoro vystrelo...za tú istú sumu som kúpil "slovenskú izbu".
Remeselníci už od rozkoše nevedia, čo pýtať.
Ing. Ľubomír Janoška
30.10.18,08:55
ak natieraš valčekom, "zacapkáš" aj bez špongie :)
maja
30.10.18,14:43
Valcekom to nie je tak dobre ako so spongiou,vyskusaj :-)