beatad
18.08.06,14:09
Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či má právo platiteľ odpočítať DPH v mesiaci júl z pokladničných dokladov vystavených ERP v mesiaci jún. Podnikateľ je mesačným platiteľom DPH a zabudol mi odovzdať pokladničné doklady za mesiac jún do podania daňového priznania. Mám urobiť opravné daňové priznanie za mesiac jún, alebo ich môžem zaradiť do mesiaca júl a tu odpočítať DPH. Jedná sa o významnú sumu, a preto podnikateľ navrhol, že keby musel robiť opravné daň.priznanie, radšej sa zriekne neodpočítanej DPH aby na seba neupozornil DÚ, a uplatní si iba výdaje do nákladov bez DPH - daň z príjmu. Bol by tento postup správny?Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Zoltán Kovács
18.08.06,12:13
Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či má právo platiteľ odpočítať DPH v mesiaci júl z pokladničných dokladov vystavených ERP v mesiaci jún. Podnikateľ je mesačným platiteľom DPH a zabudol mi odovzdať pokladničné doklady za mesiac jún do podania daňového priznania. Mám urobiť opravné daňové priznanie za mesiac jún, alebo ich môžem zaradiť do mesiaca júl a tu odpočítať DPH. Jedná sa o významnú sumu, a preto podnikateľ navrhol, že keby musel robiť opravné daň.priznanie, radšej sa zriekne neodpočítanej DPH aby na seba neupozornil DÚ, a uplatní si iba výdaje do nákladov bez DPH - daň z príjmu. Bol by tento postup správny?Ďakujem za rýchlu odpoveď.

KeĎ sa jedná o značnú sumu potom by som odporúčil podať opravné priznanie.
Postup, kotrý navrhol podnikateľ tiež je schodný. Ja v takýchto prípadoch účtuje neuplatnené dph na 54899 - nedaňové náklady a v rámci daňového priznania ich pripočítavam k základu dane.
toria
18.08.06,12:14
Určite by som urobila oprávne daňové priznie DPH

Môj názor, ja som už robila aj oprávak kôli 12 korunam, len aby to bolo správne



Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či má právo platiteľ odpočítať DPH v mesiaci júl z pokladničných dokladov vystavených ERP v mesiaci jún. Podnikateľ je mesačným platiteľom DPH a zabudol mi odovzdať pokladničné doklady za mesiac jún do podania daňového priznania. Mám urobiť opravné daňové priznanie za mesiac jún, alebo ich môžem zaradiť do mesiaca júl a tu odpočítať DPH. Jedná sa o významnú sumu, a preto podnikateľ navrhol, že keby musel robiť opravné daň.priznanie, radšej sa zriekne neodpočítanej DPH aby na seba neupozornil DÚ, a uplatní si iba výdaje do nákladov bez DPH - daň z príjmu. Bol by tento postup správny?Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Luna
18.08.06,12:38
Milan Benka
18.08.06,13:24
http://www.porada.sk/t18735-odpoeitanie-dane-51--oneskoreny-doklad-z-erp.html

Skús si pozrieť toto.
nedá sa mi tu dať súhlas,

takto dávam


VEĽKÝ SÚHLAS
apo
27.08.06,21:15
KeĎ sa jedná o značnú sumu potom by som odporúčil podať opravné priznanie.
Postup, kotrý navrhol podnikateľ tiež je schodný. Ja v takýchto prípadoch účtuje neuplatnené dph na 54899 - nedaňové náklady a v rámci daňového priznania ich pripočítavam k základu dane.

Úplne špatne uvažujete.

Vaša otázka je ukážkou toho keď môžeme doklad zo 6. mesiaca odpočítať v 7. mesiaci. Problém by nastal ak by sme chceli odpočítať v 8. mesiaci. Ak by sa jednalo o nevýznamnú sumu dal by som to do 8. mesiaca ale pri väčšej sume by som urobil dodatočné priznanie za 6. mesiac.