Petra2828
30.10.18,14:16
Prajem Dobrý deň
Bývam v byte, mám ho v osobnom vlastníctve , ale mám dospelého syna ktorý býva so svojou priateľkou na podnájme. Ak ho prihlásim k sebe na trvalý pobyt, bude moja povinnosť zaplatiť zaňho len poplatok za smeti, alebo budem musieť platiť aj za energie ?


buchač ano platim :D:D:D to je ale oztázka :D

No takto Syn so mnou nebude bývať len potrebuje trvalý pobyt a už som mu to vybavila takže už je to v pohode vybavemé. No čo sa chcem ešte spýtať že ak syn už Má zmenu trvaleho pobytu bude mať nový OP a na vodičskom preukaze ma inu adresu vadí to alebo treba adresu zmeniť aj na vodičskom preukaze ? za odpoved dakujem
Mária27
30.10.18,14:06
za energie nie
Tweety
30.10.18,14:07
Poplatok za smeti áno, energie podľa samotnej spotreby.
buchač
30.10.18,14:26
Platíš poplatok za energie za seba, keď sa interesuješ ohľadom platieb za syna ???
Dáša_
30.10.18,14:40
pýtaš sa na skutočnú spotrebu energie alebo na platby, ktoré účtuje spoločenstvo podľa počtu osôb bývajúcich v byte - napríklad schodiskové svetlo, výťah.... Lebo spotrebovanú elektrinu v byte budeš platiť podľa toho, čo je skutočnosť.
ivka70
30.10.18,15:39
Syn noze mat u teba trvaly pobyt a nemusi byt prihlaseny u spravcu bytov ako byvajuci, tam by si ho prihlasil, len ak by skutocne s tebou byval.
Takze nie je dovod na navysenie platieb len kvoli tomu, ze tam bude mat TP.
S danou za odvoz komunalneho odpadu je to rozne, su mesta, kde sa aj v byroch plati podla TP a su mesta, kde v bytoch plati za smeti spolocne podla byvajucich bytovy dom.
misoft
30.10.18,16:12
K poplatkom za odpad. On môže mať TP u rodičov, má ale tiež asi PP (v podnájme). Ak v tom podnájme platí za odpad, nech matka odnesie potvrdenie o platení za TKO syna a buď na neho znížia sadzbu, alebo bude platiť len v podnájme a u rodiča nie.
ivka70
30.10.18,20:20
To tiez zavisi od mesta, u nas s prechodnym pobytom len znizovali poplatky na polovicu. Bez PP ulavu neuznali vobec. Zalezi ako je VZN mesta.
V podnajme vobec nemusi mat PP.
misoft
30.10.18,20:38
Presne tak . ZÁVISÍ od mesta :D:D:D
vicktor
31.10.18,07:23
V prvom rade nie je jasne ci tam budu len prihlaseni alebo budu aj byvat. Spravcovi sa raz rocne vyplna informacia o "osobo-mesiacoch", tak platit by si mala podla toho.
Teraz ma kde trvaly pobyt? Asi nie na tom podnajme.
buchač
31.10.18,17:51
buchač ano platim to je ale oztázka ...
===============
To nebola otázka v pravom slova zmysle.

Takže rozviniem.

Poplatky platíš za smetie, za psa, za iné oné...a to aj v prípade, ak v byte nik nie je pekných pár mesiacov, rokov.
Poplatok je platba za určitý výkon...k tomu som smeroval ...capisci ?

Takže teda nemôžeme vravieť, že platíš poplatok za energie...tu sa predsa platí za spotrebovanú elektrinu.
To by sa malo podľa tvojho uvažovania platiť aj poplatok za vodné a stočné ?

Alebo snáď si si myslela, že ak syn sa prihlási, tak sa vyrúbi nejaký poplatok-daň za energie ?

Poplatok sa zvýši v tom inom a to je za iné služby...do fondu opráv a do nákladov na spoločné priestory a na upratovanie.

P.S.
Osoba, ktorá vlastní byt, by mala vedieť čo je čo.
Smiech už prešiel po prečítaní ???