prodavacbot
31.10.18,18:54
Dobrý deň. Dňa 20.11.2017 som sa zamestnal a pracovnú zmluvu som mal na dobu určitú do 30.10.2018. Cca pred dvomi týždňami mi vedenie oznámilo, že mi ju nepredĺžia. Dnes 31.10.2018 som bol normálne v práci a odpracoval som celý deň /od 6.00 hod.do 14.00 hod./, kde som si myslel, že moja zmluva končí dnes 31.10.2018 no ako som pred chvíľkou zistil, tak skončila mi už včera 30.10.2018, čiže dnes som odpracoval akoby na čierno bez zmluvy. Nemala ma firma stopnúť a informovať?! Nič som nepodpísal, len mi dnes povedali, že potom mám prísť odovzdať veci a na mzdové si ísť pre zápočtový papier, no nešiel som, lebo som niečo po práci súrne mal. Nemali by mi dať novú zmluvu keď som tento deň normálne odpracoval? Ako mám ďalej postupovať? Vopred ďakujem za radu
Tweety
31.10.18,18:08
Ak si tento deň odpracoval s vedomím zamestnávateľa, tvoja doba určitá sa zmenila na neurčitú. Neide o novú zmluvu, pokračuješ na pôvodnú PZ.
prodavacbot
31.10.18,18:26
Ono pred 2 týždňami ma len informovali nadriadení ústne, že mi zmluvu nepredlžujú. A čo to znamená s vedomím zamestnávateľa? Ide o to, že dnes som normálne odpracoval celú rannú zmenu od 6.00-14.00 hod. Môj majster mi ráno zadelil prácu, videli ma v práci aj zmenový majster a aj náš hlavný šéf, a ani nikto z mzdového ani personálneho ma v práci dnes nekontaktoval. Chápem to teda správne, že budem mať zmluvu na neurčito? Musia mi ju dať podpísať alebo ako mám postupovať? Vopred ďakujem za radu.
Tweety
31.10.18,18:31
Áno, tým, źe pridelili prácu, PZ sa zo zákona zmenila na PZ na dobu neurčitú. Nič nepodpisuj, už raz podpísanú PZ máš, tá trvá naďalej len sa zmenila na dobu neurčitú.
§71 ZP
2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
prodavacbot
31.10.18,18:40
Ďakujem pekne za radu. A ak môžem poprosiť, môžem sa odvolať na nejaký konkrétny paragraf, vedeli by ste poradiť?
veronikasad
31.10.18,18:45
čo sa udialo na konci smeny ? Kontaktovali ťa z personálneho, aby si si prišiel pre výstupné doklady ?