balima
03.11.18,20:24
Anka Ha
03.11.18,19:48
Hm, výdavok je uznateľným daňovým výdavkom v prípade ak slúži na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu, ako mu to pomôže v príjme? Možno ak by to obsahovalo čítačku nejakých máp, gps tak možno, ale ked je to len z hľadiska toho, že počas voľna si chce prečítať knihu, tak by som to určila do nákladov nedávala :) počkajte na inú odpoved, možno to zdieľa niekto iný názor, ale za mňa nie
Jarka 1
03.11.18,20:06
Súhlasím s Ankou. Nóó, však trvajme na tom, že v nej číta zákony o cestnej premávke v jednotlivých štátoch a niečo na dobrú noc. Tak by som dala pomer napr. 20/80, 50/50.... Jednoducho pomer, ktorý by sa dal obhájiť pri kontrole.
balima
03.11.18,20:11
Ďakujem :)
balima
03.11.18,20:21
Ďakujem :)
buchač
03.11.18,20:34
Ja síce nepodnikám, ale

Čo môže byť daňovým nákladom?
Technika – počítače, tablety, softvéry, kancelárska technika, kancelárske potreby, výrobné a dopravné stroje
https://www.investujeme.sk/clanky/danove-vydavky-a-naklady-co-si-dat-do-nakladov/

...mám pokračovať v myšlienkových pochodoch ? ;)
balima
03.11.18,21:04
Ak tomu správne rozumiem ( na základe Vašich komentov a odkazov), tak to nie je možné dať do nákladov. Ja som si nebola istá, preto som hľadala pomoc tu...
Ďakujem :)
buchač
03.11.18,21:08
Takže pokračujem ?

Veď si môže kúpiť NTB alebo tablet....či ?
Ten daňováci akceptujú...aspoň podľa linku.

Dokonca NTB alebo tablet majú lepšie využitie ako len samotná čítačka.
Do oboch sa dajú stiahnuť knihy...a to viem určite, nakoľko ich pár mám.
balima
03.11.18,21:18
Tablet má a bolia ho z toho oči a tak si berie moju čítačku :), tak som mu chcela kúpiť, nech ju má aj on :) z čisto nezištných dôvodov :)
avalik
04.11.18,05:16
hmm, ak si mu ju chcela kupit ty, tak kup ... ak to ma byt dar od teba, tak preco riesis naklad v jeho zivnosti?
buchač
04.11.18,05:38
balima (Včera 23:18) Tablet má a bolia ho z toho oči a tak si berie moju čítačku
========================
Ak mi chceš tvrdiť, že z čítačky ho oči nebolia, tak mám silnú tendenciu pochybovať o tomto fakte.

Keď ho oči bolia, nech ide k lekárovi, nakoľko potrebuje okuliare.
Keď ho oči bolia, nech si vezme so sebou na cesty klasickú knihu...auto odvezie aj dovezie.

Čo avalik spomína ? Má bohovú pravdu.....
pavol54
04.11.18,05:47
Treba si odpovedať čo do nej môžem stiahnuť. Dajú sa stiahnuť dopravné a iné zákony, vyhlášky štátov cez ktoré prechádza, alebo ktoré musí ovládať k podnikaniu? v časa GPS je to asi nepodstatné ale dajú sa stiahnuť mapy? Ak áno tak je uznateľným nákladom a potom koľko stojí? Kedže čítačka zákonov sa kúpiť nedá tak sa ne tento účel hodí čítačka kníh. skôr by ti neprešlo to čo do nej stiahneš ak sa to nejak eviduje podľa názvov
misoft
04.11.18,06:43
buchač (Včera 23:08) Takže pokračujem ?

Veď si môže kúpiť NTB alebo tablet....či ?
Ten daňováci akceptujú...aspoň podľa linku.

Dokonca NTB alebo tablet majú lepšie využitie ako len samotná čítačka.
Do oboch sa dajú stiahnuť knihy...a to viem určite, nakoľko ich pár mám.
--------------------------------------------------------------------------
A nielen to!
Ak sa zoženie tablet s GPS modulom - dá sa stiahnuť/kúpiť navigačná aplikácia + mapy - a to potom má využitie ako autonavigácia (čo už je pri jeho práci vodiča pomôcka) a zároveň má z toho čítačku (a tablet má i väčší displej), dajú sa doť ešte vložiť filmy (a má z toho prehrávač video).... teda je omnoho všestrannejší.
A potom tablet = do nákladov + navigácia (aplikácia) = do nákladov.