tanusik
03.11.18,20:37
Ahojte, my ako stavebniny faktúru za predaj tovaru, pri ktorom sa uplatňuje prenos daňovej povinnosti podľa § 69 ods. 12 písm. g) zákona o DPH na odberateľa s IČ DPH uvádzame do časti A.2. kontrolného výkazu za príslušné zdaňovacie obdobie. Po pravde, do teraz som číselný kód, druh, množstvo a mernú jednotku neuvádzala, lebo na jednej faktúre som napr. mala aj oceľ L, zárubňu alebo aj pletivo...čiže z každého rožka troška t.z. kg, ks aj metre......tak jednoducho mám to v časti A.2. .... ako základ dane, porad. číslo fakt., dátum....je to veľmi takto zle...??? ďakujem. No nikto akosi nereagoval, tak to bude asi veľmi zle.....takže popodávať dodatočné KV...??? ďakujem.
Sarlotka
05.11.18,15:28
časti A2 riadok 7 je uvedené Množstvo tovaru [tovar podľa §69 ods. 12 písm. f) až i) zákona] takze ak ste v písmenku g) tak ste tam mali uviesť mnozstvo tovaru ...
tanusik
05.11.18,20:17
Áno, dík.... už som to poopravovala, aj kód podľa SCS a mernú jednotku som dala....tak ešte dodatočné za ostatné mesiace...? či radšej neposielať?