Dodkoo
04.11.18,20:11
Máte skúsenosti s touto firmou?

https://www.variaflex.sk/gdpr
Využíva od nich niekto tieto GDPR služby?

Chodia aj vám tieto reklamy?

Čo hovoríte na ponuku obchádzania zákona antidatovaním?

Od mája mi prišli 4 nevyžiadané emaily s reklamou na tieto služby, pričom som ich nikdy nekontaktoval aby mi niečo posielali.

6/2018 od policia@policiaodporuca.fun
6/2018 od info@ochranaudajov2.website
7/2018 od info@ochranaudajov2.website
11/2018 od info@gdprpausal.eu

text každého mailu je takmer rovnaký, tu je celý text posledného mailu:
---------------------------------------------
Dobrý deň,

máte vyriešené povinnosti GDPR ktoré Vám ukladá zákon NARIADENIE EÚ (GDPR) o ochrane osobných údajov?

Naši právnici Vás vedia osobne navštíviť a zabezpečiť audit a školenie Vašich zamestnancov priamo v priestoroch Vašej firmy.

Vypracujeme Vám BEZPEČNOSTNÚ DOKUMENTÁCIU a odborné posúdenie rizík, prípadne GDPR zavedieme do praxe.



1. 149€ - Dodáme Vám vzory a šablóny dokumentácie, vypracujte si GDPR a bezpečnostný projekt sami (vhodné len pre živnostníka, e-shop alebo jednoosobovú s.r.o., ktoré nespracúvajú osobné údaje vo väčšom rozsahu)

2. 399€ - Vypracujeme Vám bezpečnostný projekt, audit prebehne prostredníctvom elektronického formulára, emailom alebo telefonicky (vhodné pre živnostníka, alebo s.r.o., a.s. , e-shop, ktoré nespracúvajú osobné údaje vo väčšom rozsahu, nevhodné pre štátnu správu)

3. 699€ - Vypracujeme Vám bezpečnostný projekt, vykonáme osobne audit vo Vašich priestoroch (vrátane cestovných nákladov v rámci SR) (vhodné pre živnostníka, alebo s.r.o., a.s. , e-shop, ktoré spracúvajú osobné údaje vo väčšom rozsahu, hodné pre štátnu správu)


informácie o našich službách a objednávku nájdete na stránke:

https://www.variaflex.sk/gdpr

Pozor, keď nebudete mať splnené Vaše povinnosti, podľa zákona 18 / 2018 Z.z. o Ochrane Osobných Údajov, musí každé konanie na podnet podľa §100 byť ukončené pokutou.

Obávame sa, že táto nútená byrokracia je len ďalším možný spôsobom na vyberanie pokút a vydieranie podnikateľov, zo strany úradu, nespokojných zákazníkov alebo Vašej konkurencie. Zákon je však platný a musíme ho akceptovať.

Naša spoločnosť má uzatvorené poistné krytie, v prípade že by nami vypracovaná bezpečnostná dokumentácia zapríčinila škodu (napr. pokuta).

Ideálne riešenie, je mať vždy všetko v poriadku, a keď príde kontrola zo strany orgánov verejnej správy, mať všetko pripravené.

Ak dokumentáciu ešte nemáte, viete si ju ešte antidatovať ku dňu 25.5.2018 aby v prípade kontroly napríklad v decembri, bolo retrospektívne preukázateľné, že ste ju ku dňu platnosti zákona už mali zabezpečenú.

https://medialne.etrend.sk/internet/z-gdpr-sa-poslednu-dobu-stalo-klise-ale-co-je-jeho-vyznam.html

Čokoľvek by ste potrebovali ohľadom GDPR, pokojne ma kontaktujte.

s pozdravom

Ing. Ján Szabo
manager

VARIA-FLEX, s.r.o.
0948 094 470
---------------------------------------------
sthruska
04.11.18,21:03
Čo hovoríte na ponuku obchádzania zákona antidatovaním?
Že to je protizákonné. Podľa smernici o GDPR by nám už nemali chodiť nevyžiadané e-maily. Ak príde, tak to je porušenie GDPR :)
scorp
05.11.18,10:32
Skúšal to aj u nás vo firme. Odpovedal som mu s upozornením na zákon o nevyžiadanej pošte. Inak: menej skúsený používateľ mu naletí... GDPR je (radšej nepokračujem)
Dodkoo
06.11.18,20:17
bodliak
06.11.18,22:45
"Antidatovaním" ? Ach jaj...
misoft
07.11.18,18:51
Pche.... oni upozorňujú na GDPR a sami porušujú.....
A stačí, aby zopár ľudí koordinovane si otvorilo ich stránku a nahlásilo ju ako podvodnú pre SPAMovanie.... Ak sa v krátkej dobe zíde niekoľko desiatok takýchto označení - Google ju môže zablokovať.
Inak - jeden odkaz pre nich poslať s tým, že pre porušenie GDPR z ich strany je táto spoločnosť nahlásená úradu pre ochranu osobných údajov.... také malé bu-bu-bu.
A z anonymného e-mailu poslať manažérovi upozornenie, že možno v najbližšej dobe bude mať nepríjemnú návštevu.....:D:D:D
Ing. Ľubomír Janoška
08.11.18,08:48
- Sprísnenie podmienok pre poskytovanie súhlasu so spracovaním osobných údajov
odpoveď: súhlas so spracúvaním sa získava za rovnakých podmienok, ako doteraz + právnym základom väčšiny spracovateľských činností nie je súhlas
- Povinnosť za určitých podmienok vymenovať zodpovednú osobu pre ochranu osobných údajov
odpoveď: týka sa hlavne orgánov verejnej moci a verejnoprávnych subjektov, vo firmách je to zriedkavé
- Všetky osoby nadobudnú právo byť zabudnuté a úplne zmazané
odpoveď: ak prevádzkovateľ nemá zákonnú povinnosť ich spracúvať alebo ich nepotrebuje na preukazovanie svojich práv, až po skončení účelu spracúvania a uplynutí zákonom určenej registratúrnej lehoty
- Zmeny pri presunoch osobných údajov do zahraničia
odpoveď: podmienky prenosu mimo EÚ sú rovnaké ako doteraz
- Povinnosť oznamovať akýkoľvek prípad porušenia ochrany osobných údajov
odpoveď: vzťahuje sa na prípady, kedy sa riziko naplnilo, nevzťahuje sa napríklad na chyby v dokumentácii
- Produkty a systémy budú musieť už počas vývoja zohľadňovať princíp "privacy by design"
odpoveď: prinajmenšom nepresné, viď čl. 25 GDPR
- Možnosť pristúpenia ku kódexom správania alebo získať certifikát o dodržiavaní GDPR
odpoveď: pre veľkú väčšinu firiem bezpredmetné + v súčasnosti ho nemá kto udeliť!
- Sprísnenie pokút za nedodržiavanie zákonných povinností
odpoveď: pokuty majú byť primerané - stanovisko WP241 pracovnej skupiny WP29 EK + stanovisko ÚOOÚSR

- Posúdenie vplyvu (spracovateľských činností na ochranu osobných údajov)
odpoveď: vypracúvajú iba prevádzkovatelia s vysokým rizikom (podrobne popísané v stanovisku WP248 vrátane metodiky vyhodnocovania)

PS - nikdy nebolo treba mať pri kontrole antedatované dokumenty, inšpektorov vždy zaujíma stav ku dňu kontroly
Ing. Ľubomír Janoška
08.11.18,12:12
keď už, tak "antedatovanie", z latinského ante=pred a nie anti=proti :)
Monika Deejane
11.11.18,09:07
P. Szabo z Variaflex ma obtazuje svojimi mailami ohladom GDPR. Vzdy pise z ineho mailu, ale text je rovnaky. 4x som ho ziadala o vymazanie mojich udajov, oznamila, ze na neho podavam podnet na urad pre ochranu osobnych udajov a dnes rano mi poslal 5.ty mail. Velmi sa musim premahat, aby som za nim neprisla osobne a neprefackala ho.
misoft
11.11.18,20:59
Neváhaj - oznám to Úradu pre ochranu osobných údajov a to čo najskôr
https://dataprotection.gov.sk/uoou/
s tým, že táto osoba ťa neustále obťažuje nevyžiadanou poštou a aj napriek žiadosti o vymazanie údajov toto nevykonal a pokračuje v SPAMovaní naďalej. Môžeš zároveň úrad upozorniť na jeho aktivity a to v tom, žer nezákonne ponúka služby, ktoré hraničia s porušovaním smernice EÚ o GDPR (antidatovanie právnych dokumentov).
Ak máš uschované e-maily - toto tiež prilož (vrátane hlavičiek odosielateľa pošty).
Pokiaľ nezakročíš, tak takéto (s prepáčením voči ostatným) hovädá budú naďalej otravovať až kým im štátna moc konečne neklepne po prstoch a orgány činné v trestnom konaní nevznesú voči nemu žalobu.
Dodkoo
14.11.18,00:01
Prvý spam 6/2018 od policia@policiaodporuca.fun som oznámil na SOI KE - bez žiadnej reakcie.

Druhý 6/2018 od info@ochranaudajov2.website na ústredný SOI v BA.

Jediná odpoveď bola táto:
Ústrednému inšpektorátu Slovenskej obchodnej inšpekcie bol doručený Váš podnet týkajúci sa nevyžiadanej pošty od spoločnosti VARIA-FLEX, s.r.o..
Vaše podanie sme z dôvodu vecnej a územnej príslušnosti odstúpili Inšpektorátu SOI so sídlom v Košiciach pre Košický kraj pre ďalšie pracovné použitie. O výsledku šetrenia Vás bude informovať priamo inšpektorát.

nič viac z BA ani z KE neprišlo. Ostatné kraje sa snažia a urobia aspoň šetrenie.

Obe stránky gdprpausal.sk aj variaflex.sk/gdpr bežia na websupporte, oni s tým že nič neurobia lebo spam nešiel z ich servra, ponúkli iba možnosť blokovať e-maily z tých domén pre moju schránku.
misoft
14.11.18,09:27
%Cítaš, čo som napísal? SOI sa ti na to (s prepáčením) vy*erie! Na takéto sú iné orgány (pozor - nie "orgány"). A keďže aj po upozornení ťa obťažujú spamovaním - tak sa to nahlási ako zneužívanie osobných údajov Úradu na ochranu osobných údajov.

Aj websupport má svojho správcu - ponúkli ti blokovanie SPAmu. Aspoň niečo. Ale aj správca websupportu je právne postihnuteľný... až sa do toho obujú tie správne orgány...
Dodkoo
15.11.18,11:28
Má oprávnenie náš Úrad na ochranu osobných údajov riešiť veci zo zahraničia? Preto sa asi skrývajú za Panamou, Talianskom, Českom.
Dnes došiel ďalší mail z info@ponukame1.cz

Dobrý deň,
v cene 220€ Vám naši právnici zabezpečia školenie Vašich zamestnancov ohľadom problematiky GDPR v rozsahu 2-3 hodín, priamo v priestoroch Vašej spoločnosti, vrátane cestovných nákladov, poukážu na platnú legislatívu, poučia Vás o povinnostiach a ľudsky Vám vysvetlia na čo si je potrebné vo Vašej firme dávať pozor a zodpovedajú Vaše otázky. Na záver školenia, preskúšajú znalosti Vašich zamestnancov písomným testom.

Viac informácií o školeniach GDPR: https://www.variaflex.sk/gdpr-zaskolenie

Naši právnici Vám tiež vykonajú osobný audit o nakladaní a spracovaní osobných údajov priamo vo Vašej spoločnosti....
misoft
15.11.18,15:26
Už som ti písal - Úrad na ochranu osobných údajov - a web www.variaflex.sk je registrovaná na Slovensku!!!!
http://geolokaceip.nmonitoring.com/?ip=variaflex.sk&pingsub=1&ln=cz
willma
16.11.18,11:06
Mne to skôr pripadá, že zadávateľ tú firmu propaguje, v každom príspevku odkazy na ich meilové adresy a stránky - možno sa mýlim
kikimi
26.04.19,09:22
on nerešpektuje žiaden zakon. Blokovaných mám už asi jeho 20 roznych mailových adries. Majiteľ je arogantný človek - Vician.
Dodkoo
27.04.19,11:59
Dostal aj príspevok od štátu na GDPR služby https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=3726286&l=sk
misoft
28.04.19,07:48
Ej veru - dostal - rovných 0,00€
kikimi
12.01.20,10:47
Treba sa na google podelit s negativnou recenziou na tuto firmu.
https://www.google.com/search?q=variaflex