NR1909
05.11.18,09:23
Dobrý Deň

Po smrti starej mamy v.r 1999 zdedila moja Mama rodičovský dom. V dome ešte býva jej brat -> a to je hlavný problém. Od tohto obdobia to jest už 19rokov moji rodičia platia všetky náklady na dom(energie,smetné atd proste všetko). Pretože mamini brat je totalny asocial,alkoholik tulajuci sa s bezdomovcami,zberačmi atď.NIkde nepracuje uz 40 rokov. Nema ani hygienické návyky...ma tam na dožitie narok,ale neni dom na neho písany.Kazdy rok neake problemy s nim,blbec napriklad v zime nechcel ist pre drevo ked mrzlo tak vytrhal parkety a zakuril v kachliach s nimi....a na jar predal do zberu kachle aj radiatory.Moja mama je moc dobrá duša vzdy chcela mu pomahat aj pomaha nonstop...otec ten mal vzdy na neho nervy,ale skrz to ze to je mamin brat sa ukontroloval....ale za tie roky ich to stalo neskutočne vela penazi,ale hlavne nervov. X krát mu dal otec sancu aj vo firme,zaplatil mu za nie sice kvalitnu robotu ale aaspon niečo...na 2hy den uz ani neprišiel do prace......za tie roky to velmi zničilo mojich rodičov,dom chátra,inak pekný dom...samozrejme napríklad ani nesplachuje na wc,ved načo.........Navrhol som,že mal by sa začat prerrabat ten dom,pretoze sa moze stat nestastie,zhorí alebo niečo...je nevyuzity,a akurat sa rok čo rok zhnehodnocuje a moji rodičia z maminho brata rok čo rok šedivejú a su zufaly.......Prosim berte to na vedomie,ze neni tento prispevok len o majetku ze wuaaa chceme dom mať,to nie...ano chceme ho porobit prerobiť zhodnotiť a kludne aj deťom dať....ale neni myslitelne aby našu rodinu 20roko ťahal k vode jeden nezodpovedny,absolutne neuvedomely člen ktory ma vsetko zadarmo ako na podnose,nič si nevazi a robi ešte aj problemy....mojich rodičov to uz zničilo,uz maju aj svoj vek a nechcem vidiet ako ich to zniči uplne,to nechcem dopustit...Preto sa pytam,je neaka moznost ho poslať do neakeho sanatoria,ubytovne,ubytovne pre socialne pripady...radšej by som mu to platil nez by mal dalej ničiť rodinu. Je moznost toto dosiahnut aj sudne, "lekarskou spravou" alebo neakymi pravnymi krokmi ? Alebo čo by ste navrhovali? ďakujem
Mila123
05.11.18,09:39
iba súd, ale to je na dlhé lakte ( kto ho vie, či Vám aj súd niečo porieši, nakoľko strýco je spôsobilý, ak sa nepreukáže inak) , nemali ste ho takto nechať a veriť mu.....