termixik
05.11.18,12:36
Ahojte,

riesime projekt domu a chcel by som sa vas spytat na skusenosti s cenami velkometraznych okien.

Chceme dat velke okna pozdlz celej obyvacko-kuchyne. Izba ma dlzku 14 metrov a je orientovana na JV. Neviem ci je optimalnejsie dat dve vacsie okna, pripadne 3 mensie alebo dokonca 4 este mensie okna. Jedno okno by malo sluzit ako vychod do zahrady, ostatne budu fixne.

Ake mate prosim skusenosti s cenou okien vzhladom na velkost okien? Rastie umerne s velkostou okien alebo pri nejakej velkosti rastie mnohonasobne viac?

Dakujem
marleau
06.11.18,18:11
to záleží do akých veľkostí chcete ísť, aj tak vám neurobia akokoľvek veľké okná, dajte si vypracovať ponuku
vicktor
07.11.18,08:37
Cena nerastie linearne, ale nasobne. Oslovte viacerych dodavatelov.
Projekt sa pripravuje alebo uz je hotovy?
Ako daleko su / budu susedia? Aby ste tam neboli ako vo vyklade.
Pred rokmi cenu za architekturu dostal RD so sklenenymi stenami a po roku ho dal majitel obmurovat na "normalny".
termixik
07.11.18,14:44
Z tej strany v podstate sused nie je, je to na kopci.

Z akeho dovodu dal obmurovat ten dom? Ved existuju aj nepriehladne folie na okna.
vicktor
07.11.18,15:48
Zle sa tam citil, malo sukromia, pocit (ne)bezpecnosti, ...
Richierich
04.12.18,10:39
My máme dva HS portály v obývačke. Je veľká a zdal sa nám dobrý nápad to mať takto presklené koli svetlu a je super že v lete možeme otvoriť obojo takže sme ako na záhrade. Decká máme na očiach takže paráda. Neviem či by som chcel veľkú presklenú plochu asi by som sa bál. Tak dve by boli akurát. Cenovo nás to vyšlo dobre dokonca sme to mali v tom čase asi aj lacnejšie tak sme to vychytali. Ale ako spomenuli predo mnou treba si spraviť ponuku u viacerých dodávateľoch.