Mario2013
06.11.18,11:01
Dobry den, chcem sa poradit ohladom maminho domu.
Chceli by sme ho predat, no mama este ked zila s otcom, tak si spravilii dlzobu ohladne plynarenskej spolocnosti. Medzitým sa rozviedli a mama to splaca, ale este stale tam je nejaka suma. Ale skor ma zaujima, ci to bude nejak vadit pri predaji domu alebo je s tym problem? Dakujem za odpoved
ivka70
06.11.18,10:42
Problem s tym bude pri prepise, lebo s dlzobou neprepisete poberatela plynu.
vicktor
06.11.18,11:52
Treba splatit.
Kto chce predat mamin dom? Kam sa mama podeje?
(A je otazne kto je debilko.)
buchač
06.11.18,11:56
To vážne ???
To vážne bude problém pri prepise ?
To vážne predsa nemôžeš myslieť....či ?
ivka70
06.11.18,11:58
docitaj dokonca, pri prepise poberatela plynu
buchač
06.11.18,12:03
Veď som čítal....;)

Ale aby som sa nerozpisoval, tak tu je presne to isté, čo si myslím aj ja.
http://www.porada.sk/t255247-kupa-nehnutelnosti-s-dlzobou-na-plyne-po-povodnych-majiteloch.html

Čiže dom sa predá.
Nový majiteľ začne od nuly...
Starý majiteľ bude splácať dlh.
ivka70
06.11.18,12:14
Ja zasa zo skusenosti viem, ze za dlh povazovali este aj poslednu uz v ich systeme vystavenu zalohovu fakturu, a bez jej zaplatenia neodhlasili povodneho odberatela - napriek tomu, ze potom vo vyucotvani vratili ovela vyssiu sumu ako bola ta posledna, zalohova faktura.
Ani v prilozenom linku sa nepise, o ake paragrafy sa opriet, aby povodny dodavatel ukoncil zmluvu napriek dlhu ...... len argumentami u dodavatela to neslo .... a to je 2 roky stara skusenost ......
pavol54
06.11.18,17:01
Je zapísaná hodnota neuhradeného plynu na LV ako ťarcha? Predaj nehnuteľnosti nie je viazaný na uhradenie energií a vody. Nový majiteľ nezodpovedá za dlhy predchádzajúceho. Ak dodávatelia uplatnili exekúciu za neuhradenie, je zrejmé že exekútor si postráži aby si z predajnej sumy odhryzol svoj podiel.