ivec1
07.11.18,00:25
Ahojte, potreboval by som nejaký návrh, riešenie problému vyhľadávania v mnom určenom stlpci ...
zadanie napr:

hárok dva
A B C D
Janko, Hraško, Drienkova5, xx000bb

harok jedna, stlpce:
A B C D
meno, priezvisko, adresa, špz

do hárku jedna stlpec A2 zadám meno a ostatné mi vlookup automaticky dotiahne z hárku dva ...
Ja ale chcem mať na tomto hárku aj jedno pole napr A1 kde keď zazám hodnotu napr. priezvisko, tak mi do B1 dotiahne špz ... úpne ideálne by bolo si roletkovo voliť parameter podľa ktorého má hľadať a tiež roletkovo vybrať hľadané pole ...
napr:

roletka v A1: ---- roletka B1:
podľa priezviska --> špz
podľa priezviska --> adresa
meno --------------> špz

už som také hotové riešenie niekde na nejakom fóre videl, akurát to teraz neviem nájsť ... :(

Ďakujem za podnety :) .
elninoslov
07.11.18,07:05
Pr. Zmente Priezvisko za Meno a uvidíte rozdiel. Ale čo ak bude viac zhôd ?

EDIT: Pridal som verziu, ktorá vypíše prvých 10 nálezov.
EDIT2: Pridal som aj verzie s čiastkovým vyhľadávaním +upravil všetky predošlé. Teda najakuálnejšia je verzia "Prehľadávaj určitý stĺpec 3.xlsx". Ostatné prílohy som tam nechal len pre porovnanie.
ivec1
07.11.18,07:20
SUPER ! malo by to fungovať, len to ešte musím "napasovať" do tej moje tabulčičky, má cca 5000 riadkov a 16 stĺpcov :o) tie parametre (len niektoré stĺpce) ktoré budem hľadať sú isto jedinečné, tak by nemal byť problém, ďakujem bleskové riešenie.
elninoslov
07.11.18,10:03
Prihodil som Vám nejaké zmeny na ukážku. Tak si to pozrite, niečo vyberte, a potom Vám môžem ešte časť vybraného riešenia zjednodušiť schovaním častí vzorcov do Definovaného názvu, aby boli prehľadnejšie. Alebo to už zvládnete...