Romanko999
07.11.18,08:48
Pozdravujem Vas poradcovia,

poprosil by som Vas o pomoc. Aktualne som evidovany ako Zivnostnik, vracmi zivnosti som tento rok nemal ziadny obrat a zaroven som zamestnancom v TPP. Rozhodol som sa ukoncit zivnost ku 31.12.2018.
- osobne podam Oznamenie o ukonceni podnikania - datum zrejme uvediem 01.01.2019 aby to bolo realne zrusene ku dnu 31.12.2018.?
- je potrebne oznamit tuto skutocnost SP,ZP, Danovemu uradu?
- karticku Osdvedčenie o registracii a pridani danoveho Identifi. cisla odovzdam spolu s oznamenim o ukoncení podnikania?
- danove priznanie si este budem robit za rok 2018 sam, zrejme po starom ako kazdy rok. Pockam na rocne zuctovanie od zamestnavalela za zivnost to bude 0.
- evidujem si jednoduche uctvonictvo treba tam spravit nieco mimoriadne? nemam ziadny majetok, ani odpis a ani obrat za rok 2018 :)
- odvod do SP a ZP platil zamestnavatel v TPP cely cas pocas zivnosti som nedosiahol rocny obrat viac ako 500 EUR a pri rocnom zuctovani som doplacal len do ZP, za cely cas 5 rokov som nedostal info zo SP, ze mam nieco doplatit tak snad teraz nebudem prekvapeny. Pri danovom si si dal mesacne strhavat viac a nasledne vznikal preplatok. (bral som to ako formu sporenia)

Po pripade Vase odporucanie na co si dat pozor pri ruseni zivnosti ?

Dakujem za Vas cas.