rado.galb
07.11.18,18:22
Zdravim. Viete mi niekto poradit. Na poslednej STK kontrole mi bolo povedane ze mam zle zapisane tazne zariadenie. V protokole o technickej kontrole vozidla mam zapisanu chybu A 712. Potom pod tym len vetu "Prevadzkovatel vozidla musi zabezpecit spravny zapis spajacieho zariadenia v doklade o evidenci vozidla, inak bude tento stav povazovany pri najblizsiej technickej kontrole za vaznu chybu." Na taznom nemam ziadny stitok nemam ani ziadny doklad o jeho namontovani nakolko som auto kupil uz s nim. V technickom preukaze o Spajaciom zariadeni mam zapisane iba udaje Trieda, Typ, a to je vsetko. Teraz neviem ake doklady na to potrebujem a co mam robit v pripade ak nemam k taznemu zariadeniu vobec ziadny doklad.
Žabinka
07.11.18,17:33
pracovník STK vystaví dočasný protokol, kde uvedie chyby.. s tým pôjdeš na políciu, vypíšeš malú žiadosť o zápis zmeny A5, vypíšeš údaje o sebe, aute, žiadaš o vykonanie zmeny: úradná oprava, doplneníš údaje podľa protokolu STK.. priložíš protol z STK, kartu PZP, neplatí sa nič.. s opraveným OEV pôjdeš nazad na STK, a ak nebude iná chyba, tak dostaneš nový protokol STK, plus kartičky..
http://www.testek.sk/files/zapis_spajacieho_zariadenia_6.pdf
pozri strana 11..
vulxy
08.11.18,16:44
ja som nieco podobne riesil ale uz davno,velmo si nepametam uz ale viem ze sa mi nepodarilo dat do dokladov tak som fungoval ta ze...kedm nepouzivas odmontuj,ked chces pouzit primontuj...nemusim pisat ze na STK nechodit s namontovanim...
buchač
08.11.18,17:07
nemusim pisat ze na STK nechodit s namontovanim...
======================

Ide ale podľa okolností. Niektoré ťažné majú možnosť odmontovať tú určitú časť a niektoré nie...
vulxy
08.11.18,17:11
samozrejme ,on uz si musi poradit podla okolnosti
pavol54
08.11.18,18:03
Auto si kupoval v rámci okresu? Pri prepise musel policajt vidieť ťažné zariadenie. Ak si ho bral z iného okresu mala byť vykonaná na STK evidenčná kontrola, tam sa muselo na nezrovnalosti prísť. Ak nemáš nič o nadobudnutí v každom prípade muselo byť v kúpnej zmluve, ak nič nemáš tak ho demontuj a predaj do zberu.
pavol54
08.11.18,18:05
Ak nepredložíš doklad o nadobudnutí a doklad o montáži oprávnenou firmou tak to neurobia.
Žabinka
08.11.18,18:09
omyl, to nie je zápis nového ŤZ ale oprava zápisu údajov o ŤZ v OEV..;)
pavol54
08.11.18,18:19
Kúpil som nové auto keď sa šrotovalo, hneď som si nechal u predajcu namontovať TZ, po štyroch rokoch alebo šiestich na STK zistili že nie je správne zapísané podľa novej normy v OEV, tak som musel doložiť na polícii doklad o nadobudnutí (nebol súčasťou faktúry,tak som našiel pokl doklad ) a doklad oprávnenej montážnej firmy ,ani sa so mnou policajtka nebavila ale bolo to zadarmo
Žabinka
08.11.18,20:29
no vidíš, tak nepostupovala správne.. mal jej stačiť protokol z STK.. vieš si predstaviť že kúpiš ojazdené vozidlo a dotyčný ti dá aj svoju faktúru o nákupe ŤZ a potvrdenie o montáži? veď to potvrdenie ostáva na DI keď sa ŤZ zapisuje..