Jarolíma
08.11.18,15:01
Zamestnávateľ mi oznámil ústne, že moje miesto sa ruší z organizačných dovodov a preradil ma bez písomného oznámenia na inú pracovnú pozíciu. Tam som pracovala 2 mesiace bez nového dodatku ku prac. zmluve a bez písomného oznámenia. Po tomto čase som mu oznámila, že sa vraciam na svoje povodné pracovisko, lebo nemám písomné vyrozumenia o zmene prac. zaradenia.Na to mi odpovedal, že moje pracovné miesto sa neruší len nebude obsadené a preto ma presunul na inú prac. pozíciu, a po týždni mi dal podpísať dodatok k pracovnej zmluve s novými pracovnými činnosťami. S týmito ja nesúhlasím , a dodatok som ani nepodpísala. Mám aj napriek tomuto nárok na odstupné. Zamestnávateľ predsa nemože meniť svoje rozhodnutie o tom, že raz miesto zaniká z organizačných dovodov, a za dva mesiace mi oznámiť že miesto len nebude obsadené.Ako by som mala ďalej pokračovať vo svojom konaní. Ďakujem za rady
Tweety
08.11.18,14:14
Na odstupné by si mala nárok v prípade výpovede podľa §63. Zatiaľ si výpoveď neprevzala, takže nevznikol ani nárok.
Jarolíma
08.11.18,14:37
ale ak nebudem suhlasiť s preradením na inu prac. pozíciu, aké mám potom možnosti
ďakujem za radu
Tweety
08.11.18,15:01
Treba sa v prvom rade rade informovať u zam-ľa, pokiaľ nie je nič popísané, platí staré.