Anka Ha
08.11.18,18:50
Zdravím, prosím o radu, momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale ide o to, žeby som si chcela navýšiť možnú budúcu materskú a to tým, že by som nastupila do práce na 1 deň a vyplatili by mi hrubú mzdu cca 62 eur , v tom prípade by som mala maximálnu materskú, ale na toto mi zamestnávateľ nepristúpi. Tak mi ešte napadlo, že dalo by sa aby mi preplatil niekoľko dní dovolenky, ale ako to bude nahlasovať zamestnávateľ do sociálnej poisťovne? budem to mať vo výplatnej páske v 1 deň alebo sa to rozpočíta na viac dní? Ďakujem krásne.
ivka70
08.11.18,17:56
Pocas trvania PP ti dovolenku preplatit nemoze, Zakonnik prace mu to neumoznuje, na to by si musela ukoncit PP, co asi neplanujes.
Mohla by si sice ukoncit RD, nastupit a cerpat dovolenku, ale materske by ti samotne cerpanie nenavysilo - kedze zjavne tvoja mzda nie je taka vysoka, aby bol pravdepodobny VZ pri cerpani dovolenky vysoky.
Anka Ha
08.11.18,18:12
dakujem krásne, aj som si to myslela...takže jediný spôsob je sa vrátiť napr. na 1 deň a nech mi dajú hrubú mzdu podľa zmluvy + prémie , že?
ivka70
08.11.18,18:30
V podstate ano a aj to musia robit opatrne, lebo SP taketo ucelove navysovanie davok v poslednej dobe kontroluje.
Anka Ha
08.11.18,18:34
ďakujem za upozornenie ,ešte som rozmýšľala nad zamestnaním 180 dní na dohodu na smiešnu sumu a potom 90 dní na vyššiu sumu ale už na pracovnú zmluvu, to kontrolujú? neviete?
veronikasad
08.11.18,18:50
nové zamestnanie bude u toho istého zamestnávatela ?
veronikasad
08.11.18,18:52
Už si znovu tehotná ?
Anka Ha
09.11.18,18:13
nie u iného :) ešte nie som tehotná, ale plánujeme