nagyova2
10.11.18,20:56
Sadili sme cesnak 15.10.2018 a už nám vyrástol asi 8 cm.Čo máme robiť? Ja by som chcela výhonky ostrihať a keď teraz bude zima prikryť čečinou. Je to zlý nápad? Asi aj tak z toho nič nebude::Ďakuje Janka
pavol54
11.11.18,06:17
JE TO ZLÝ nápad. Najlepšie je nerobiť nič, ešte prezraď ako hlboko je v zemi. cesnak, cibuľa a pór sú cibuľoviny, tým bežný mráz neškodí, tie lístky síce trocha omrznú takže budú na jar ich konce trocha ožltnuté ale to nemôže vadiť (Ak sa na jar skrúti zošúverí zožltne je to na 80% viróza). Mňa by skôr trápilo či bol cesnak originál sadivo, lebo 50- 70 % cesnaku na Slovensku má vírus OYDV (teda po slovensky vírus žltého zakrpatenia cibule). pokiaľ je sadený menej ako 5 cm tak ho treba prihrnúť.
pavol54
11.11.18,06:20
čo je na tom smiešne. To je len dôkaz že väčšina obyvateľov poľnohospodárskej praxi nerozumie, pokiaľ sa nejedná o čerpanie agrodotácií Tam sú všetci odborníci
Lifelike
11.11.18,20:08
Nestrihať nič. Poradí si sám, byť dostatočne hlboko 8-10 cm. Ja ho neprikrývam ničím.
Ešte som nesadila. Práve dnes večer som ho naložila do roztoku Sulky a sadiť budem asi zajtra alebo pozajtra. Cesnak sadím z toho, čo som mala naposledy. Dostala som ho od kolegu. Ten cesnak má krásne veľké strúčiky.
pavol54
17.11.18,19:49
konečne sme včera zasadili cesnak, taká suchota že sme po oraní museli zavlažovať, kombinátorovať, až potom sadiť.