hradiste
11.11.18,07:39
Moze mat zivnost v stavebnictve clovek,ktory ma trvaly pobyt na mestskom urade?Kamarad tvrdi ze ma zivnost,vraj zamestnava ludi a prepoziciava inym stavebnym firmam,Od nich ma peniaze na vyplacanie miezd.Hladam robotu,ale toto sa mi nezda.Ved je fakticky bezdomovec. Je to mozne?Ma pravdu?Nechcem naletiet.Dakujem
pavol54
11.11.18,07:01
Na živnostenský úrad musí tento bezdomovec pri zakladaní živnosti predložiť súhlas majiteľa nehnuteľnosti na vykonávanie živnosti alebo sídla obchodnej spoločnosti v jeho objekte a nájomnú zmluvu. Ak mu takýto dokument mestský úrad vydá tak podľa môjho názoru to nie je problém.
marleau
11.11.18,07:29
a keď sa nahlási na mestskom alebo obecnom úrade ako na svojej adrese počas živnosti?
pavol54
11.11.18,08:15
teoreticky a z čoho podniká? Ak nemá na bývanie
sosak
11.11.18,08:50
kopretinka
11.11.18,16:04
nie je bezdomovec,iba nemá trvalý pobyt zapísaný v OP.
pavol54
11.11.18,16:29
len sa dozvieš aké meno a priezvisko v ktorom kraji a okrese má živnosť dosť málo na to, či je to tá osoba čo býva na mestskom úrade
kopretinka
11.11.18,16:41
keď nemáš TP v OP,to neznamená,že nemáš na bývanie
misoft
11.11.18,19:02
Vari naozaj? Súhlas majiteľa nehnuteľnosti? Môže byť živnosť, kde nepotrebuješ nejaký súhlas.
https://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/3460/category/zivnost/article/zalozenie-zivnosti-2018.xhtml
veronikasad
11.11.18,19:46
Nedočítal si do konca

Aké prílohy je potrebné priložiť k ohláseniu živnosti v roku 2018

Fyzická osoba prikladá k ohláseniu živnosti v nasledujúcich situáciách tieto prílohy:

v prípade ohlasovania remeselnej alebo viazanej živnosti – doklad preukazujúci odbornú spôsobilosť žiadateľa alebo jeho zodpovedného zástupcu (ak žiadateľ sám nespĺňa odbornú spôsobilosť),
ak sa ustanovuje zodpovedný zástupca – súhlas zodpovedného zástupcu s ustanovením do funkcie zodpovedného zástupcu s jeho podpisom (pri osobnom ohlásení živnosti je súčasťou formuláru, pri elektronickom ohlásení živnosti sa dá z formuláru vygenerovať a priložiť k žiadosti),
ak je adresa miesta podnikania odlišná od miesta bydliska – doklad preukazujúci oprávnenie užívať nehnuteľnosť (súhlas vlastníka nehnuteľnosti, nájomná zmluva alebo list vlastníctva k nehnuteľnosti),
ak za žiadateľa podáva ohlásenie živnosti iná osoba – splnomocnenie na zastupovanie v konaní pred jednotným kontaktným miestom s úradne osvedčeným podpisom.
willma
12.11.18,09:54
nie len živnosť ale aj S.r.o. môže mať založenú, byť v nej spoločníkom a konateľom.