thomasko1
11.11.18,15:07
Dobrý deň. Klient dňa 08.11.2018 prejavil záujem o poskytnutie služby - sprostredkovanie cestovného dokladu z eshopu v cudzej mene (CZK). Cena cestovného dokladu bola 458 Kč. Pre konverziu som použil kurz ECB zo dňa 07.11 (1 EURO=27,880 Kč). Platba za doklad v EUR by bola 16,43 EUR + 1,64 EUR poplatok za sprostredkovanie (10% z ceny dokladu). Na sprostredkovateľský poplatok by som mu vydal doklad z ERP, ale klient požadoval doklad o zaplatení za cestovný doklad v EUR, resp. nejaký doklad o konverzii, nepostačoval mu doklad v CZK aj keď je tento podľa českej legislatívy uznaný za elektronický daňový doklad. Chcel si to uplatniť ako preukázateľný výdavok v EUR. Služba mu napokon poskytnutá nebola. Vie niekto poradiť či jestvuje nejaký účtovný doklad ktorým by sa dal ošetriť tento prípad? Doklad z ERP na celkovú sumu mu vystaviť nemôžem, pretože suma za cestovný doklad nie je mojim príjmom - ja som ten doklad zakúpil prostredníctvom eshopu a zaplatil platobnou kartou z účtu v EUR. Neúčtujem v sústave JU (uplatňujem si paušálne výdavky). Ďakujem za radu