Adulkaa
12.11.18,07:10
Vo sviatok ,ktorý pada na sobotu je moja pracovná sobota. Sme doma ,nakolko je sviatok ,ale zamestnávatel nám nariadil si hodiny ,ktoré nám v ten den chýbaju si nadrobiť ,že aby nám sedel fond pracovného času. Musím si tie hodiny nadrobiť?
mondes
12.11.18,06:15
Nie. Ak si odmeňovaná mesačnou mzdou, tak sviatok sa Ti počíta ako riadne odpracovaný deň.
ivka70
12.11.18,06:45
Nic si nenadrabas, odpracujes len to, co mas podla fondu pracovneho casu odpracovat.

Do fondu pracovneho casu sa pocitaju aj hodiny sviatkov v po-pia.

Ak pracujes v nepretrzitej prevadzke a vo sviatok si nemala naplanovanu zmenu, odpracujes ich vtedy, ked ti ju zamestnavatel naplanuje.

Ak by si zmenu naplanovanu na sobotu mala, ale zmena bola kvoli sviatku zrusena, potom mas narok na nahradu mzdy za sviatok za ten den.
Adulkaa
12.11.18,17:07
Dakujem za odpoved. Aj ja to tak chapem,a ked som to tvrdila zamestnávatelovi ten mi stale tvrdi ,že sviatok je platený a rata sa mi do fondu odpracovaných hodín len od pondelka do piatka a vikend ked mám pracovný a je sviatok tak ho nemám zaplatený a hodiny do fondu mi chýbaju tak musím tie hodiny v ine pracovne dni nahnat. Tak ja neviem
ivka70
12.11.18,18:23
Nie uplne rozumiem, co chces.
Zamestnavatel ma pravdu, ze do fondu sa pocitaju len sviatky po-pia.
Pisala som ti, ze sk si na ten den nemala planovanu zmenu, nemas ten den plateny. Zmenu ti zjavne naplanovsl na iny den.
Adulkaa
13.11.18,06:49
praveže som mala naplanovanu smenu len som nepracovala lebo bol sviatok a aj tak mam tvrdia že nám hodiny do fondu budu chýbat
ivka70
13.11.18,12:14
cize dostali ste za tu zmenu nahradu mzdy za sviatok?
veronikasad
17.11.18,19:10
V akej oblasti pracuješ ? Máš v rozvrhu zmien plánovanú zmenu na deň, kedy bol sviatok ?