Mária61
19.08.06,13:35
vie niekto poradiť? účtovala som na prelome rokov 2005/2006, urobila som účtovnú uzávierku, údajovú uzávierku a roky oddelila. Teraz potrebujem znova účtovať do rou 2005, avizuje mi však, že rok je uzamknutý. Údajne sa dá takto ukončený rok odomknúť a pracovať s ním, poradí mi niekto, ako na to? Účtovnú uzávierku, teda odúčtovanie zo 710 a 702 som urobila, ale rok je stále zamknutý
bv_alexandra
21.08.06,15:30
otvoríš si účto ktoré chceš odomknúť, otvor si napr. účtovný dennik, potom daj Záznam a tam máš ponuku zámok a potom odomknúť resp. uzamknúť účtovníctvo.:)
joshep
22.08.06,04:15
otvoríš si účto ktoré chceš odomknúť, otvor si napr. účtovný dennik, potom daj Záznam a tam máš ponuku zámok a potom odomknúť resp. uzamknúť účtovníctvo.:)

Súhlasím s týmto názorom, ale neviem či sa tým prenesú údaje zo starého do nového účtovného roka. Ja by som ti navrhoval, vymazať celé účtovníctvo nového roka a potom zrušiť všetké uzávierky v starom roku. Pred týmto krokom by som ti navrhoval zálohovanie účtovníctva.
Veľa šťastia.
Paris
25.08.06,11:29
Súhlasím s týmto názorom, ale neviem či sa tým prenesú údaje zo starého do nového účtovného roka. Ja by som ti navrhoval, vymazať celé účtovníctvo nového roka a potom zrušiť všetké uzávierky v starom roku. Pred týmto krokom by som ti navrhoval zálohovanie účtovníctva.
Veľa šťastia.

Mas pravdu, zmeny v roku 2005 sa uz neprejavia v roku 2006, ak uz su roky od seba oddelene. Bud by som to urobila tak, ze by som si nacitala zalohu pred uzavierkou ak som od uzavierky nenadefinovala vela udajov (aby som potom nemala toho vela). Ak by som uz po uzavierke mala nadefinovanych vela dokladov, zmenu v roku 2005 by som rucne opravila aj v roku 2006 (napr. cez Uctovnictvo/zac. stavy/poc. stavy uctov), pripadne opravila nejake doklady. Zavysi to od danej zmeny v roku 2005.