murphy
19.08.06,15:24
ahojte

Dakujem
Johanka
20.08.06,13:45
V otázke síce píšeš, že si rezident Írska, ale neviem to posúdiť .... všetko sa to odvíja od zodpovedania základnej otázky - máš trvalý pobyt v SR? Ak áno , si daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR, tzn. rezident SR a si povinný v daňovom priznaní uviesť aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, teda v Tvojom prípade aj príjmy z Írska. Daňovníci sa tomu bránia, pretože v Zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s Írskom máme pri príjmoch zo závislej činnosti metódu zápočtu dane zaplatenej v zahraničí.
Tebou spomínaný formulár má určite aj nejaký názov, skús ho sem napísať a možno vypátrame o aký dokument ide.
Johanka
20.08.06,13:50
Ešte pár tipov na doplnenie odpovede:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=1291348
Johanka
20.08.06,18:40
Však to je typicky slovenské. Žiadajú predložiť potvrdenie o daňovej rezidencii v inom štáte , pretože dobre vedia, že jeho získanie vyžaduje nadľudské úsilie. A kým ho nemáš, tak musíš priznávať príjmy aj zo zahraničia ....
mamina h.
21.08.06,08:18
mamina h.
21.08.06,08:23
pokial ja viem, nemusi to byt nejake konkretne tlacivo, staci potvrdenie, kde sa hovori, ze v tom a v tom roku si mal danovu rezidenciu tam a tam. konkretne poznam 3 ludi, ktorym to takto uznali na DU na slovensku. trvalych pobytov mozes mat viac, ale danovu residenciu len jednu!

murphy, a co si architekt alebo cez pocitace?
zhv
21.08.06,12:46
Mysliš že na to prídu na DU?Keď to nepošlu z Irska/ čo myslim ,že nie/ ,tak ako to dokážu.
mamina h.
21.08.06,13:25
chybu si spravil, ze si uz DP na slovensku podal; s tym neviem, co sa da spravit...
do buducnosti: ked im das na DU v SR potvrdenie, ze mas dan. residenciu v inom state, budes prihlasovat na slovensku len vtedy a len to, co si zarobis na slovensku, a to by si mal sucasne priznat aj v irsku, ako prijem zo zahranicia.
mamina h.
21.08.06,13:41
nerozumiem podal som DP na slovensku len za prácu ktorú som vykonával na slovensku
pardon, poplietla som to, tak je to ok. teoreticky by si mal teda tieto slovenske prijmy priznat in ireland.
murphy
21.08.06,13:44
Aha tak je to ok
mamina h.
21.08.06,13:48
Aha tak je to ok
a co tam robis? ja som tam robila ako architekt, po profesionalnej stranke irsko hroza!!!
murphy
21.08.06,13:54
to máš úplnú pravdu ja pracujem v gastronómii
murphy
21.08.06,13:55
a ako to bolo u teba s daňami?
mamina h.
21.08.06,14:02
ja som tam isla hned po skole, nebola som vtedy este vedena na DU na slovensku, co som tam zarobila, som tam zdanila, je to 5 rokov dozadu, tiez som tam mala danovu rezidenciu, ale na slovensku ju odo mna nikto nepytal, kedze som prvykrat podavala DP na slovensku az po navrate. teraz si spominam, ze po vrateni na slovensko, mi dokonca nieco z dani vratili, poslali mi z irska sek, ale to sa uz presne nepamatam...

hmm, robis v gastronomii, poznas restauraciu elBulli?!