DomiA9
14.11.18,12:21
Dobrý deň. Prosím Vás, nemám skúsenosti s touto spoločnosťou (booking.com) a preto by som potrebovala poradiť. Máme faktúra za províziu/rezerváciu(faktúra je bez dph so slovnou informáciou DPH je predmetom prenesenej daňovej povinnosti). Spoločnosť nám posiela peniaze na účet za ubytovanie hostí no nie však celú čiastku ale ukrátenú o výšku provízie. To zn. že ja neplatím prijatú faktúru od bookingu, lebo oni si to takýmto spôsobom započítajú. A teraz z akej sumy máme zraziť zrážkovú daň? zo svojich penazí? Ďakuujem za odpovede
ivka70
14.11.18,11:40
DomiA9
14.11.18,11:55
Veľmi pekne ďakujem. Takto som postupovala.avšak stále neviem či nemám zrážať aj tu zrážkovú daň....
DomiA9
14.11.18,12:30
https://exalogic.sk/zdanenie-digitalnych-platforiem/


Vyjadrenie Ministerstva financií SR z 15. februára 2018
Ministerstvo financií zastáva názor, že v súvislosti s novelou Zákona o dani z príjmov vzniká daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou (daňovým nerezidentom) povinnosť zaregistrovať na území Slovenskej republiky stálu prevádzkareň, ak prostredníctvom digitálnej platformy opakovane sprostredkovávajú poskytnutie služieb ubytovania na území Slovenskej republiky.

Uvedená povinnosť sa vzťahuje na všetkých daňových nerezidentov, t. j. aj v prípade, ak sú daňovými rezidentmi štátov, s ktorými má Slovenská republika uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.

Do času, kým prevádzkovatelia digitálnych platforiem zaregistrujú stálu prevádzkareň, sú daňovníci využívajúci na sprostredkovanie predaja svojich služieb (služby prepravy a ubytovania) zahraničné digitálne platformy, povinní zrážať daň z platieb za sprostredkovanie plateným zahraničným operátorom digitálnej platformy. Zrážková daň sa neuplatní, ak si daňovníci neuplatnia platby za sprostredkovanie ako daňový náklad.
ivka70
14.11.18,12:33
...zrážať daň z platieb za sprostredkovanie plateným zahraničným operátorom digitálnej platformy.
DomiA9
14.11.18,12:39
to znamená že ja zaplatím zo svojich penazi 19% zrazkovú daň?
ivka70
14.11.18,12:45
pride mi to tak, ze proviziu beries ako zaklad dane, z ktorej musis odviest dan, ked si proviziu chces uplatnit ako danovy naklad
DomiA9
14.11.18,12:47
a keby som si ju nechcela uplatniť ako daňový náklad na aký účet to hodím ?? :/