Miroslava kissova
15.11.18,09:21
Dobry den , chcela by som sa spytat ci mi vie niekto poradit,uplynie mi 9.01.2019 , 52 tyzdnov marodovania.Co mam robit dalej ked sa necitim ist do prace.Mam prasknute 3 platnicky krizove a jednu vysunutu.Stale su bolesti.V praci mi oznamili, ze dostanem vypoved,neviem ci sa ma ist zahlasit na urad prace a do 7 dni nastupit znova na PN alebo pokracovat v PN,ale to myslim, ze bude uz bez vyplatenia dalsej marodky,neviem co mam robit.A mam este osem a pol dna dovolenky a nechcu mi ju preplatit a musim ju vybrat dop konca roka.Mozete mi prosim Vas poradit? Dakujem Kissova Miroslava
ivka70
15.11.18,08:49
Ja by som si od odborneho lekara vyziadala posudok, ze nie si schopna nadalej vykonavat svoju pracu.
Potom ukoncila PN, nastupila do prace, poziadala pisomne o preradenie na inu, pre teba vhodnu pracu s posudkom ak oprilohou a o cepranie dovolenky.
Zamestnavatel ta musi do 15 dni preradit.
Ak ta nepreradi, mozes okamzite skoncit PP s narokom na 2 mesacnu nahradu mzdy.
Mozes to urobit zaciatkom januara, napr. k 7.1.2019 by si ukoncila PN.
Dovolenka sa pocas trvania PP preplatit neda, ale kvoli tomu ,ze si ju nemohla cerpat lebo si bola na PN, neprepada, cize nemusis ju vyceprat do konca roka.
Mozes ju kludne cerpat az v januari.
Alebo ti ju musi zamestnavatel pri skonceni PP preplatit.

Popri tom skusit poziadat o invalidny dochodok.

Ak ti lekar taky posudok neda, musis do prace nastupit alebo skoncit PP dohodou. Alebo pokracovat v neplatenej PN.