zuzu247
19.08.06,21:14
Ahojky. Vie mi niekto povedať, či má skúsenosti s barterom a čo si o tom myslíte? Díky moc. :o
KEJKA
19.08.06,19:21
barter je vecou dohody dvoch strán. Systém niečo za niečo. Každý vystaví na svoje dodanie faktúru a tie si vzájomne započítajú.
.
ondrejvla
19.08.06,19:33
Ahojky. Vie mi niekto povedať, či má skúsenosti s barterom a čo si o tom myslíte? Díky moc. :o

Áno mám skúsenosti s barterovým obchodom, s barterovými účtami - účtovanie ako nebankový dom, barterové koruny...
Serióznosť barteru je na majiteľovi účtu, resp. zakladateľovi barteru, aby nevyužíval bartery ostatných partnerov len vo svoj prospech, a aby nakoniec nezostal Čierny Peter tým, čo dodajú najviac tovaru, služieb a nemajú za čo minúť svoje barterové koruny, lebo je to platidlo len v systéme partnerov barteru. Kým začneš spoluprácu v tomto systéme over si aká je kúpyschopnosť hlavného partnera v SKK, ako uhrádza svoje záväzky voči iným firmám, ktoré nie sú v systéme, ak má na svojom barterovom konte príliš veľkú sumu mínusom na výpise z účtu, rýchlo zatvor dvere a ujdi! To čo on má mínusom, ty budeš mať plusom ale nekúpiš za to absolútne nič... No a nehovorím o vstupných poplatkoch do systému a poplatkoch za vedenie účtu, poplatky za nákupy alebo predaj - najskôr doporučujem preveriť, až potom veriť!
Ak si dáš vo vyhľadávači hľadať barter* - nájdeš už viac problémov rozoberaných o tejto téme.