tntckoo
16.11.18,18:38
Mam rozhodnutie, kde soc. poistovna zamieta vyplacanie inv. dochodku z dovodu malo odpracovanych rokov. Poistne som si doplatil aby som mal potrebny pocet rokov. Je potrebne sa odvolavat a uviest, ze som si doplatil poistne a ziadam prehodnotenie vyplaty inv. dochodku alebo sa to nemusi, kedze socialna poistovna na zaklade doplatenia poistneho posiela info centrale soc. poistovne? Co ak si nestihnem doplatit poiste do 30 dni od horespomenuteho zamietnutia vyplaty inv. dochodku, budem moct doplatit neskor a priznaju mi vyplatu inv. dochodku? Dakujem pekne.
veronikasad
16.11.18,19:20
Nezakladaj stale nove temy, nikde si doteraz nepísal, ze ti SP vyplatu ID zamietla pre nedostatočnú dobu doch.poistenia...
tntckoo
16.11.18,19:22
prepac, ja sa pytam zakazdym na inu vec, ak je to problem, tak to napisem do jednej otazky
veronikasad
16.11.18,19:24
Robíš si z poradakov srandu?
tntckoo
16.11.18,19:29
urcite nie, prave naopak, som rad ze existuje niekto kto toho vie viac ako 3/4 socialnej poistovne
veronikasad
16.11.18,19:33
Ako teda tato tema súvisí s tym, čo si sa pytal doteraz?
tntckoo
16.11.18,19:37
je to tak ako si pisala, SP vyplatu ID zamietla pre nedostatočnú dobu doch.poistenia. Zakladam nove temy na kazdu otazku zvlast, lebo na kazdu otazku by som chcel poznat odpoved do detailu, aby som niekde nahodou nepochybil. fakt sory :( ja si Vas vazim, nemyslim to zle.
veronikasad
16.11.18,19:40
Priloz rozhodnutie SP bez osobnych udajov, potom to budeme riesit.
Katy a R
16.11.18,19:54
Veď ak si bol v SP doplácať, mal si to spraviť hneď?
Otvoríš stránku SP - stiahneš a vyplníš formulár č. 36 https://www.socpoist.sk/2149-menu/55449s
Priložíš prílohy - doklad, buď z UPSVaR (ak dobu evidencie doplácaš), alebo potvrdenie o štúdiu (ak dobu štúdia) , tiež ten doklad o platbe . Odovzdáš - a daj si potvrdiť kópiu.
Píšeš, že poistné si už doplatil ... tak?
tntckoo
16.11.18,20:02
v prilohe som poslal rozhodnutie sp
tntckoo
16.11.18,20:08
je to zlozitejsie, preto som sa radsej spytal otazku na ktoru by som rad poznal odpoved.

Ide o to, ze som si nedopatrenim odviedol ine obdobie, ine vz, ktore sa vraj daju dodatocne opravit, ale schvaluje to sp v ba. Neocakavam rychlu reakciu zo sp, preto som sa pytal nato ze ked zaplatim poistne neskor ako 30 dni od rozhodnutia neuznania inv doch. ci mi to prepocitaju na inv. dochodok. aj po tejto dobe kedze uz bude platne rozhodnutie ze mi nepriznavaju dochodok.

A to este nehovorim o tom, ze neviem ci sa ma bude dotykat novy zakon alebo stary(aktualny)

v prilohe rozhodnutie sp
Katy a R
16.11.18,20:16
v tvojom prípade nebude problém tých 30 dní od rozhodnutia - ale skôr bud problém, ak tá novela už bude zverejnená v Zz - aj v pondelok už môže byť (ak eše len chceš doplácať - ako si písal inde - v prípade ak by si mal vyšší VZ ako maximálny).
s tou opravou VZ neviem - ale to máš hádam zistené.
v podstate poistné môžeš doplatiť kedykoľvek - sú ľudia, čo doplácali po 10tich rokoch od rozhodnutia.
No a tie potvrdenia (prílohy k formuláru) musia byť aktuálne
veronikasad
16.11.18,20:19
Odkial mas info, ze sa obdobia daju opravit? V neskorsom doplateni problem nevidím... Istejsi vrabec v hrsti ako na streche, nemusis ist nad maximalny vymeriavaci zaklad ak by to mali byt zbytocne vyhodene peniaze. Plati najma v pripade, ak je predpoklad, ze o par rokov ti pri prehodnocovani zdravotného stavu percento invalidity znizia
tntckoo
16.11.18,20:32
to je dalsia otazka, ako platia zakony... ked to vyjde v z.z. je to pravoplatne to mi je jasne. Jasne mi ale nieje, ze ak napr pondelok zaziadam o opravu vz(a bude plany stary zakon), rozhodnu napr za 2 tyzdne ked uz bude novy zakon, ci mi to bude ratane (ten vypocet inv. doch. na ktory maju az 2 mesiace) este po starom alebo po novom? to je pre mna aktualne velmi dolezite info

info o oprave mam od veducej vyberania poistneho.EDIT: nakoniec sa vraj neda, jedine skusit poslat ziadost do BA.

ak znizia % tak vraj neprepocitavaju vz a pomb ale len zmenia % vo vypocte, info od sp
Katy a R
19.11.18,10:47
kukla som - naozaj je dnes už novela z Zz! Neviem z tvojich príspevkov, že čo si už vlastne spravil a čo nie ? .. myslela som, že si to doplatenie riešil v septembri ? Zrejme si ten formulár (č.36) zatiaľ ani neodoslal ... či odoslal? - ak áno, tak už čakať .. držím palce☺Po rozhodnutí uvidíš, skontroluješ, že či sa dačo ešte dá...?
tntckoo
19.11.18,10:59
Uz je novela v zz? Kde pozeras? Ja som si odviedol poistne 14.11. Ale chcel som si doplatit este viac
ivka70
19.11.18,11:01
tntckoo
19.11.18,11:10
Okej, tak uz doplacat nebudem. Dakujem pekne vsetkym, ivka70, katy a r, xanti a veronikasad.