Genesis.SVK
17.11.18,08:24
Chcel by som si poistit byt (nehnutelnost + domacnost + zodpovednost za skodu) Petrzalka, 6 poschodie. Po browsovani na internete som si vybral poistku u poistovne zacinajucej na Allia.. (Popravde neviem ci som zvolil spravne, ale kedze som v tomto smere laik, orientoval som sa info ziskanych na internete). Bohuzial pri online vybavovani poistky som sa zasekol pri vybere poistnych rizik, kde je na vyber z nasledovnych skupin:
1. Poziar, vybuch, uder blesku, pad lietadla (toto je povinne)
2. Vichrica, krupobitie, kradez, vandaliz!us po vlamani, lupez (toto je povinne)
3. Voda z vodovodneho zariadenia, spatne vystupenie vody (toto je povinne)
4. Povoden, zaplava, spodna voda (toto je volitelne)
5. Tarcha snehu, pad predmetov, zosuv pody, lavina, zemetrasenie (toto je volitelne)
6. Atmosfericke zrazky, burlivy vietor, razova vlna, vybuch sopky, dym (toto je volitelne)
7. Vandalizmus, naraz vozidla, sprejerstvo, uraz domaceho zvierata (toto je volitelne)
8. Prepätie, mraz na meracoch, vypadok el. prudu (toto je volitelne)

Moja otazka znie, ktore volitelne skupiny poistnych rizik (skupina 4-8) vybrat aby to malo zmysel pre byt na 6 poschodi panelakoveho domu v Petrzalke?

Ja som rozmyslal ze si zvolim skupinu č. 5 kvoli zemetraseniu a skupinu č. 6 kvoli dymu. Este som uvazoval nad skupinou 4. ale ma zmysel poistovat byt na 6 poschodi proti povodni, zaplave a spodnej vode, ked sa ta voda k nemu nikdy nedostane?

Samozrejme je, ze kazde pridanie novej skupiny vyrazne navysuje cenu poistneho, preto by som ich pocet co najradsej minimalizoval.
buchač
17.11.18,07:40
Ak môžem poradiť, tak sa zvysoka vykašli na onééé linééé poistenie.
Zdvihni zadok a hajde na niektorú pobočku, alebo si vyhľadaj agenta.
Cez on line ti nik nevysvetlí...pri osobnom stretnutí dostaneš infa, až bude hlava bolieť,

Allianz je jednička na trhu v poistení nehnuteľnosti...tam nebudeš mať problém s likvidáciou poistnej udalosti.
Roky mám u nich poistené nehnuteľnosti, aj nejaká udalosť sa už vyskytla...ale vždy som dostal veľmi rýchlo to svoje, dokonca aj viac, ako som čakal.
misoft
17.11.18,07:41
Máš doma domáce zviera? Ak áno - tak i to. Prepätie = poškodenie el. spotrebičov. Stačí, aby niekde udrel blesk do el. vzdušného vedenia, bleskoistky neskôr zareagujú a máš prepätie = zničenie el. spotrebičov = možný požiar. Tak i to.
Zemetrasenie, zosuv pôdy, lavína - v Petržalke asi ťažko bude.... ak, tak 1:100000.
Ak chceš vyberať voliteľné - tak sa vyberá podľa možných hypotetických možností.
V Petržalke asi ťažko sa bude triasť zem, ťažko budú lavíny, ťažko bude ťarcha snehu. Skôr tam môže byť prepätie, búrlivý vietor, vandalizmus a iné.
Používaj trochu logiku.
alaya1
17.11.18,16:56
nesuhlasim, ja som mala u nich poistenu nehnutelnost a neuznali mi jasnu poistnu udalost.
buchač
17.11.18,17:13
Jasná poistná udalosť je vždy z hľadiska poistenca.
Poisťovňa sa na to pozerá inak. Dokonca na podobnú udalosť sa dve poisťovne pozerajú inak.

Nie z pasie mám auto poistené zo zákona u Kooperativy. Ak by som si mal poistiť havarijku, tak by to určite Kooperativa nebola. Za málo love je málo muziky.

Podobne je to aj na súdoch...rovnaký trestný čin, dva rozdielne tresty...lebo vraj právny názor.

Že tebe neuznali ?
Mne je jedno, žily mi netrhá ;)....mne za tie roky rokúce uznali všetko. :)
alaya1
17.11.18,17:15
tak potom nemozes vyhlasit, ze su naj...lebo tebe uznali vsetko. Ja som nahlasovala len 1 udalost- neuznali. Tebe uznali vsetko....ty teda nemas dobry rating, :) :)
buchač
17.11.18,17:25
Na rating sa môžem vieš čo asi......
Výsledok je dôležitý.
mona091
17.11.18,18:03
akaya1, pri poistnych udalostiach je z najdolezitejsich veci to, ako poistnu udalost nahlasis, a samozrejme musis aj dokazat, ze je to tak, ako si to nahlasila, mozno si zle formulovala poistnu udalost, a preto ti ju neuznali
alaya1
17.11.18,18:19
nie, islo o to, ze to nebola poistna udalost za 4.50...tak to neschvalili, ale tato tema nie je o mne :)
buchač
17.11.18,19:26
alaya1 (Dnes 19:19) ale tato tema nie je o mne
=================
Ale hlavne, že nesúhlasíš s mojim názorom - mojou skúsenosťou.

Kde máš poistené nehnuteľnosti ?
Odpovieš, alebo budeš jak korela...tá zatají ešte aj farbu vlasov alebo očí.
alaya1
17.11.18,19:29
odpoviem, vsetky poistky mam teraz, nielen nehnutelnost v Kooperative. My sme nikdy okrem tej jednej, co sme hlasili ziadnu poistnu udalost nemali. Ak nepocitam havariu mojho muza, ale tu nezavinil on.
veronikasad
17.11.18,19:33
Nedávno som poškodila malovku susedom pod nami vodou z práčky. Nestieklo veľa, dva lízance na jednej stene, Podlaha poškodená nebola. Dostali náhradu škody viac ako 100€. Nahlasovala som elektronicky, velmi rýchle vybavenie - to nie je reklama, len vlastná skúsenosť. Moja druhá poistná udalosťza 30 rokov. Prvýkrát ma vytopili susedia, ktorí nemali byt poistený.
buchač
17.11.18,19:48
alaya1 (Dnes 20:29) odpoviem, vsetky poistky mam teraz, nielen nehnutelnost v Kooperative.
===============
Ja sa nemienim nejak hádať, veď je každého osobná vec, čo a ako...
Lenže ako malinký argument by som uviedol dosť veľký počet nespokojných klientov u Kooperativy...na nete je recenzié dosť.

Moja skúsenosť s Allianzom (Slovenská poisťovňa) je rokatá....a to im nerobím reklamu.
Počnúc zhoreným motorom v práčke, v mrazničke, vytopila ma suseda, až po väčšie škody.

Podotýkam, že mám uzavreté také poistky, kde nie je žiadna amortizácia majetku.
alaya1
17.11.18,19:57
ved maj kde chces, ja mam tiez.