paprikovygulas
17.11.18,10:13
Dobrý deň, potreboval by som zohnať údaje o momente zotrvačnosti motora resp.kolies pre rôzne typy motorov no hlavne sa mi jedná o 4-valec 1,8T 88kw v Audi A4 ak by mal niekto informácie o týchto údajoch veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem za pomoc
buchač
17.11.18,17:03
Moment zotrvačnosti I je fyzikálna veličina, ktorá vyplýva zo vzťahu


I = m r na druhú

kde

m — je hmotnosť telesa v (kg)
r — je vzdialenosť od uvažovanej osi v (m)

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vzorce_na_v%C3%BDpo%C4%8Det_momentu_zotrva%C4%8Dno sti
misoft
17.11.18,17:30
Inými slovami: čím väčšie a ťažšie koleso = tým väčší moment zotrvačnosti.....
Nandrolon
17.11.18,18:37
Neuviedol si tisice, mozno desattisice premennych. Potom si mozes najat skupinu inzinierov z NASA, odovzdat im na 2 roky auto, zaplatit niekolkoniekolko desiatok/sto milionov dolarov a budes mat vysledok.
-aky prevodovy stupen, ake kolesa, pneu, palivo, olej v motore, v prevodovke, rozvody, tlak vzduchu, nadmorska vyska, aerodynamika, protivietor, sklon, vaha auta, vaha rotujucich kolies, a dalsich XX tisic udajov.
K niecomu by sa mozno dalo dopracovat s konkretnym vozidlom a hokusmi na motorovej brzde.
Amstrad???
bodliak
18.11.18,06:57
Ach, další fyzik, asi ako Danko právnik. Téma rigorózky "tlak vzduchu, nadmorska vyska, aerodynamika, protivietor, sklon" a jej vplyv na moment zotrvačnosti.
Nandrolon
18.11.18,07:45
Fyziku som mal asi rok, po zakladke :-))
Tu sa rozobera zotrvacnost ako fyzikalna velicina, chapem a do nej ani nemudrujem. Len dotycny neriesi velicinu, ale laicky realnu situaciu, dokonca spomina kolesa, ktore su uz tisici prvok v poradi...
buchač
18.11.18,08:00
Gulášovi je ten moment zotrvačnosti akurát tak na dve veci....

Gulášik sa potreboval pochváliť, že si riť vyváža na Audine....teda možno.

Všetky jeho otázky sú na jedno kopyto.
faro1
18.11.18,08:05
To je asi rovnaká dôležitá otázka k životu ako táto: http://www.porada.sk/t303324-trhovy-potencial.html#post2999607
Nandrolon
18.11.18,08:15
Ak by riesil bugatti veyron, aj by som s Buchacom suhlasil. Ale audi A4 to je nieco extra? Vsak to by tu aj fabie musel niekto riesit. Podla mna zas tisicdruhy Amstradov nick.
bodliak
18.11.18,09:18
Ku hocijakému tvojmu kolesu spravím iné ľahšie, ktoré bude mať väčší moment zotrvačnosti ako to tvoje.
misoft
18.11.18,10:05
Ak bude dosť veľké (priemer) a pritom ľahké - môže mať podobný moment aj malé a ťažšie.
Fyzika jednoducho nepustí.
vicktor
19.11.18,08:29
Na co / naco to potrebujes vediet?