vodič
18.11.18,09:35
Ahoj , vie niekto poradiť ako by som sa dostal vlakom do Ruska? Lietadlom sa bojím letieť. Cez bielorusko sa bohužiaľ nedostanem, tam tie hraničné prechody pre občanov tretích krajín nespĺňajú status štandardného prechodu.

Telefonoval som aj na konzulát a tam mi povedali ,že cez Bielorusko sa nedostanem, že je tam problém, keď som sa spítal na cestu cez Ukrajinu, povedal, že tam je zase iný problém. Ale že ak mi dajú pečiatky do pasu , ta nieje problém. Ja som sa po rusky učil len dva roky , v 1989 - 1990. Takže všetko som mu nerozumel dobre.

Chcel by som ísť cez Ukrajinu. Vie niekto poradiť ako mám postupovať? Hlavne mi ide o to, aby ma cez hranice pustili. Viem, že treba mať víza, potvrdenie o ubytovaní. Je nejaký dôvod, pre ktorý by ma nepustili cez hranice?

Je tu niekto, kto chodí vlakom do Ruska cez Ukrajinu pravidelne, prípadne cca 2x ročne?

Ďakujem
alaya1
18.11.18,08:44
misoft
18.11.18,09:14
Dva roky staré...... pomery sa ZMENILI!!! Na Ukrajinu sa dostane (existuje priamy spoj), z nej už sú problémy. Cez Poľsko sa dostane, do Bieloruska LTT, z Bieloruska už sú problémy.
alaya1
18.11.18,10:51
Jeden vykricnik nestacil?
buchač
18.11.18,11:28
Telefonoval som aj na konzulát a tam mi povedali ,že cez Bielorusko sa nedostanem, že je tam problém, keď som sa spítal na cestu cez Ukrajinu, povedal, že tam je zase iný problém. Ale že ak mi dajú pečiatky do pasu , ta nieje problém. Ja som sa po rusky učil len dva roky , v 1989 - 1990. Takže všetko som mu nerozumel dobre.
=====================
Kto nájde v texte (netýka sa ale pravopisu) chybu ?....obrovskú chybu, na základe ktorej považujem celú tému za blbosť jak traky.
misoft
18.11.18,12:06
Ak chceš - ešte pridám..... :D:D:D
vodič
18.11.18,18:33
Neviem akú chybu myslíš, zdvihol mi to pán, ktorý hovoril viac rusky , ako slovensky. A či sa to volá konzulát, vízové centrum, konzulárne oddelenie, veľvyslanectvo, alebo nejako inak, to pre mňa nieje podstatné. Číslo na inštitúciu som dostal mailom od známeho.
Za dve pravopisné chyby sa ospravedlňujem, nečítal som to po sebe poriadne.
buchač
18.11.18,19:06
vodič (Dnes 20:33) Neviem akú chybu myslíš, zdvihol mi to pán, ktorý hovoril viac rusky , ako slovensky.
=================
Tu je chyba...nejak neverím (nechce sa mi to veriť), že by pracovník konzulátu, poverený na kontakt s verejnosťou v danej krajine nevedel poriadne po slovensky.
-------------------------
S týmto si robíš srandu ?

" Číslo na inštitúciu som dostal mailom od známeho. "
IvetaH
20.11.18,15:44
napíšem ti súkromnú správu s mojou skúsenosťou.
misoft
20.11.18,15:49
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu."
Pankys
19.12.18,07:33
Toto je zaujímavé, vždy som rád cestoval vlakom, može to byť skvelá skúsenoť
kobolcs
19.12.18,12:43
ake problemy su z ukrajiny do ruska, ked vynechas problematicku oblast krymu (aj tam sa da len treba povolenie), celkom v pohode ale mozno sa to meni zo dna na den. Cez bielorusko sa to tiez da. Inac by tam nechodil medzinarodny rychlik. Ale tam uz bude treba trosku viac rustin alebo casu obist to ce finsko.