bellla8
18.11.18,15:56
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Od 1.9.2018 je firma (fyzická osoba) zaregistrovaná ako platca DPH. Začala som im spracuvávať účtovníctvo, dph, mzdy- na mesiac to je - cca 2 vystavené faktúry, 5-10 prijatých faktúr, 20-30 položiek bankového výpisu, 20-30 pokladničných dokladov + auto na cestovné náhrady + mzdy 1 PP + 3 dohody. Samozrejme som spracovala aj 1-8 mesiac. chcem sa poradiť koľko vyfaktúrovať tejto firme za 1-8 mesiac + koľko mesačne za dph a mzdy? ďakujem za pomoc
jslancik
18.11.18,15:25
zvláštne. ja sa stanem niekoho dodávateľom a ceny budem riešiť na internetovom fóre. nemala by si riešiť cenu práve s klientom? cena je totiž otázka ponuky a dopytu. tak nás to v škole učili. že je to suma, za ktorú je jedna strana ochotná niečo kúpiť a druhá strana niečo predať. ich predstavy sa musia stretnúť, inak k spolupráci nedôjde.

otázok podobných tej tvojej je tu na porade xyz. ako živnostník (?) by si mala ovládať základné veci a síce tvorbu cien. a zo života vedieť, že pre korektné vzťahy je dobré si tieto sumy odsúhlasiť s klientom VOPRED.