Janka.G
19.11.18,13:23
Dobrý den,
Pred domom mi rastie smrek, ktory je napadnuty dakou chorobou. Je takmer cely suchy a na kmeni ma hrce. Kedze je blizko mojho domu bojim sa, ze spadne bud na dom, alebo auto a sposobi mi skodu a nas ohrozi na zdravi, ci na zivote. Uz pred pol rokom som dala na obecny urad ziadost o jeho vyrub aj s oddovodnenim, preco o to ziadam. Starosta sa mi vsak vysmial do tvare, ze to prenho nie je dolezite. Ked som sa ho spytala, ci to prenho bude dolezite, ked na nas ten strom spadne, zasmial sa, ze ak pride vichrica, tak mam aj tak smolu, ze to nebude jeho problem. Som zufala, mam strach o nas aj o majetok. Nemame vela penazi, vsetko pracne nadobudame a prist o strechu nad hlavou, ci o zdravie, by bola katastrofa. Je nejake nariadenie, ci zakon, na zaklade ktoreho je starosta povinny strom odstranit? Co mam este urobit, aby som ho donutila, aby to riesil? Velmi pekne vopred dakujem za pomoc.
bodliak
19.11.18,15:20
1. Treba mať istotu, kto je vlastníkom pozemku, na ktorom smrek rastie.
2. Vlastníkovi adresovať písomnú výzvu na nápravu.
3. Ak sa niečo stane a máte poistenie (dom/byt), riešiť cez poistku. A poisťovňa si už vlastníka podojí vo vlastnej réžii.
misoft
19.11.18,15:44
A pokiaľ sa dokáže, že starosta bol na nebezpečenstvo upozornený, tak za 4. trestné stíhanie starostu pre tr.čin všeobecného ohrozenia a tr.čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ako legálne zvolený starosta sa pri úradnom oznámení stáva verejným činiteľom. Viď tr. zákon.
Potom mu už do smiechu nebude, ak sa po ňom bude tá škoda súdne vymáhať... nehľadiac na to, že ak bude uznaný vinným - ako starosta skončil.