satya
19.11.18,18:01
Dobrý deň,
Viaceré deti a jeden rodič zdedili okrem iných vecí aj pôdu. Tým aby celú vec zjednodušili (čo sa týka pôdy) prepisali každy svoj podiel na pôde na jedeneho z nich, - v tomto prípade na rodiča s podmienkou - záväzkom, ktorý je zapisaný v uznensení o dedičstve že ak sa pôda predá, zisk z nájmu, ...z prechodu alebo darovania pôdy, je tento povinný vyplatiť túto čiastku ustupujúcim spoludedičom..... Po čase tento rodič zomrel a zanechal zaveť z ktorej vyplyva že tuto pôdu zdedí jeden z jeho detí. Otazka je či je tento budúci dedič povinný dodržať pôvodnú dohodu o vyplatení z pôdy, ktorú uzavreli v predošlom dedičskom konaní. Skratka či sa tato povinnosť , zaväzok prenáša aj na ďalšieho dediča,
Onko
19.11.18,17:29
Deti sú neopomenuteľní dedičia, pokiaľ nie sú korektne vydedení podľa zákona, tak by bol taký závet, kde priamo odkáže majetok iba jednému dedičovi, neplatný.

Inak tá podmienka v uznesení o dedičstve sa mi zdá divná, takto naformulovaná ani nemá z väčšej časti zmysel, veď pri darovaní napríklad nie je žiadny zisk, ktorý by sa dal vyplatiť. Každopádne ak nie je na pozemkoch nejaká ťarcha zapísaná v LV, tak na nových vlastníkov neprechádzajú žiadne záväzky.
lubko6394
20.11.18,06:49
Ste sa zbláznili ? Teda ak sa nejedná o Majského alebo Simonove resp.Bugárove pozemky. To chcete Vaše dnešné problémy previesť na ďalšie generácie ? Tiež sme riešili pozemky po otcovi. Navrhol som bratom aby si každý ocenil tie pozemky a dal svojim spoludedičom návrh ešte pred DK. Prvou podmienkou bolo zaplatenie komplet DK , druhou bezzáväzkovosť vlastníctva pozemkov ( žiadne záväzky v budúcnosti čo sa týka nájmu alebo predaja. Jeden brat ponúkol 50 pre každého z dedičov, ja som prebil 70 a mňa prebil tretí brat so 100-vkou. Takže z DK som odchádzal s 1/8 domu a 100-vkou v peňaženke.