vojteks
20.08.06,17:27
Pracujem ako redaktor spravodajstva v TV. Môžem si dať odev do nákladov?
ondrejvla
20.08.06,19:07
Pracujem ako redaktor spravodajstva v TV. Môžem si dať odev do nákladov?

Ak máš v pracovnej alebo obdobnej zmluve ( - myslím, že to pracovná nie je, keďže si účtuješ sám náklady) že si pracovný odev v tvojom prípade je to kostým na moderovanie zabezpečíš sám, tak áno. Ale rozhodne by som to mala rada na mojom mieste ošetrené. Samozrejme, ako moderátor nemôžem účinkovať v plavkách, ale TV obyčajne majú vlastnú kostymérňu pre stálych moderátorov na pracovné zmluvy. Skús sa dohodnúť s odberateľom tvojich služieb. Inak by som to určite neriskovala.
vojteks
21.08.06,17:23
Ďakujem za radu, ale nie som moderátor. V pracovnej zmluve mám, aby som dbal o ošatenie.
Danila
21.08.06,19:46
No tak ak to definuješ takto, a niekto Ti to dal do pracovnej zmluvy, mal sa zároveň vyjadriť, čo tým autor myslel. Či je to povinnosť, a potom Ti budú na ošatenie prispievať, ale len spoločenská požiadavka, a to Ťa zrejme v tom prípade podcenili. Dbať na ošatenie je dnes už bežný štandard, ktorý si hradíme z vlastného vrecka.
ondrejvla
21.08.06,19:54
Ďakujem za radu, ale nie som moderátor. V pracovnej zmluve mám, aby som dbal o ošatenie.

No tak to by ma urazili! Dnes nedbať o ošatenie na takom pracovisku akým je TV - to by bolo nehorázne, keď je to samozrejmosťou každého, kto chce a má to v sebe!
Ale potom tu nie je čo riešiť, ty máš pracovnú zmluvu, žiadnu inú - tak čo do nákladov? Si zamestnanec, kde si to chceš uznať? Asi som nepochopila - no možno je to jednoduché - ale pre mňa nie!
Nejedná sa o pracovné oblečenie - TV - nemôže mať v nákladoch, ty nie si na inú ako pracovnú zmluvu, nie je to pre teba kostým - kde by to malo byť? Je to ošatenie - teda bežné oblečenie do zamestnania!
Danila
21.08.06,20:56
Vlastička, tento pán je v inej téme SZČO, v tejto zamestnanec. Tak možno je to všetko trochu inak. Aj tak, aj tak.