Lili90
20.11.18,20:17
Idem.sa opýtať nie som majiteľka auta.nemam ani kúpnu zmluvu kúpila som od priateľa vtedajšieho ten nemal čas na prepis same výhovorky ale rozišli sme sa.auto.mi nechal bo som ho vyplatila už pred tým.lenze autu končí stk s s ním neni reč.nechce ani splnomocnenie mi dať ano ísť somnou ku policajtom.akose čo mamaa robiť??prosím.auto je staršie a už nechcem doňho vyrážať čiže zosrotovat.ja som rozmýšľala že mu ho zanesiem pred dom s nech sa stará však kde onho jeho budú naháňať.lrn sa bojím či mi môže ni3co pravne že som.mu ho tam dala.zúfalstvo co prežívam
ivka70
21.11.18,05:37
Upozorni ho na to, ze ak auto neprepisete, teda ak ti neda splnomocnenie, bude zodpovedny za neurobenu STK, EK a teda aj pokuty bude platit on.
Kedze pokuty generuje system automaticky, tak bude nadseny, ked mu o par mesiacov pridu.
misoft
21.11.18,05:57
Právne ti neurobí nič.
Keďže stále je on majiteľom, všetko, čo sa auta týka, bude na jeho triko. Ak príde pokuta, neplatnost EK, TK, poistka - všetko bude chodiť k nemu. A ak prekročíš rýchlosť a cvakne ťa radar - aj toto pôjde k nemu.
Ak máš papiere od vozidla, pri kontrole pol.hliadkou ich predložíš a povieš - priateľ požičal :D
Staršie vozidlo? Nechceš už vrážať? Zaparkuj pred jeho domom, papiere v aute, nechaj odomknuté...

A mimotemy
Toto nie je pokec, kde sa píše "pubertálnym spôsobom", ale normálne sa tu píše, takže nie "n3viem, ni3čo, r4da" a podobné.... A aj slovenčina pozná veľké písmeno na začiatku vety, pozná čiarky....
vicktor
21.11.18,08:03
Toto naozaj nie je na zufanie.
Mas technicky preukaz (tzv. "velky")? Ak ano, mozes kontrolu absolvovat sama. Ak nechces alebo najdu zavady na drahu opravu, auto mu kdesi odstav, doklady posli doporucene.
bodliak
21.11.18,09:57
Tak kym mas stk, jazdi, kludne aj po dialnici. Potom mu ho zaparkuj pod oknami a hotovo.
Lili90
21.11.18,10:55
Ďakujem. Ospravedlňujem sa. Písala som v praci na rýchlo lebo už nervy pracujú u mňa naplno. Lebo stk končí o 3mesiace a chcela som mu dať čas aby si to stihol dať na poriadok on sám. A aj som ho prosila o splnomocnenia aj tlaciva som mu zaslala a úplne ma ignoroval.aj som ho prosila aby išiel somnou a len podpísal tam ale nie...
misoft
21.11.18,14:29
Pokiaľ hodnota, ktorú si zaplatila za to vozidlo, nie je veľká, že ju môžeš aj oľutovať - zaparkuj mu to pred barák, nech sa stará.
Inak, ak by si aj jazdila bez EK, TK - on je zatiaľ majiteľom, jemu by chodili pokuty - darmo by sa niečim oháňal, že to ty a len ty - jeho povinnosťou bolo zabezpečiť prepis - neurobil, nech teda pyká.
bjuty smis
22.11.18,17:12
v noci odparkuj pred vchod kde býva....
tak, aby si mu všetkých susedov zablokovala..alebo čo najviac..

on sa ozve, uvidíš....