michanuel
20.11.18,22:27
Musím platiť aj SOZE aj Slovgramu?Mám malú reštauráciu, 8 rokov platím poplatok SOZE a tento rok nám prišiel list zo Slovgramu, o ktorom som ani nevedela že existuje, nehovoriac o tom že človeka so slovgramu som ani nevidela a ani oni nemajú žiadnu istotu že mi list prišiel. Googlim, čítam diskusie- pochopila som že každá organizácia asi vyberá za niečo iné ale zaujímalo by ma či sa to dá nejako obísť...Hrať trebars len hudbu ktorú má na starosť SOZA(laicky povedané) keďže im už platím- lenže neviem aká hudba to je...Vedel by mi niekto poradiť?
misoft
21.11.18,06:15
Obráť sa na Ministerstvo kultúry na základe OKS (Organizácie kolektívnej správy). Nie je normálne, aby sa platilo za jedno a to isté, viacerým organizáciám... Už sa uvažovalo (ale asi sa to nedotiahlo do konca), aby poplatky vyberala jedna stanovená organizácia a tá ich prerozdeľovala ostatným zväzom...
Prečítaj si aj toto: https://ochransiznacku.sk/soza-lita-slovgram-ozis-sapa/
Taktiež sa obráť na OKS - Organizácia kolektívnej správy - sídlo Sídlo organizácie kolektívnej správy: Rastislavova 3, 821 08 Bratislava 2
lubko6394
21.11.18,06:38
Ja by som na Tvojom mieste išiel na to inak. Živí ťa predsa reštika a nie hudobná produkcia. Takže vypnúť hudobnú produkciu a prezentovať sa ako tichá reštika bez hluku. Druhá alternatíva je nechať zarobiť umelcom z okolia a nahrať hudbu hodiacu sa k jedlu a púšťať len tú a výpalníci obídu naprázdno.
misoft
21.11.18,06:45
Aj v tomto prípade SOZA a Slovgram budú pýtať svoje výpalné.... im je to jedno, s kým sa dohodneš.....
Všetky tieto organizácie (SOZA, Slovgram, LITA, OZIS) sú len zriadené na základe autorského zákona, nie sú to štátne organizácie, sú to však štátom akceptované výpalnícke organizácie.
lubko6394
21.11.18,06:57
Keď si napáli CD-čko z vlastnetj tvorby skupina z Hornej Dolnej, tak sú výpalníci mimo.
michanuel
23.11.18,08:52
No veď práve ja by som to chcela takto obísť aby som platila iba jeden krát, lenže nikto mi nevie povedať s istotou ako na to... Na stránke SOZA ssom našla toto:Viem získať súhlas na použitie viacerých predmetov ochrany (hudobné diela, audiovizuálne diela, umelecké výkony, atď.) v mojej prevádzke prostredníctvom SOZA?

Áno. SOZA má spolu s ďalšími organizáciami kolektívnej správy na Slovensku uzatvorenú Dohodu s spoločnej správe v oblasti technického predvedenia predmetu ochrany alebo verejným prenosom v prevádzkarňach prostredníctvom technického zariadenia podľa § 175 písm. a) Autorského zákona. Pre získanie spoločnej licenčnej zmluvy stačí osloviť ktorúkoľvek z organizácií.
Z toho mi vychádza, že stačí platiť jednej, či?